Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Prizreni-16, finalisti i parë në Superkupë

Prizreni-16, finalisti i parë në Superkupë


3 September, 2021 @17:45

Skuadra e Prizreni-16, duke e mposhtur Pejën me rezultat 96-85, u bë finalisti i parë në Superkupë.

Dardan Berisha shënoi tri herë nga vija e treshit në çerekun e parë, kurse epërsinë e krijuar prej mbi 10 pikëve, Prizreni e ngushtoi deri në 1 pikë në fund të çerekut të parë.

Në çerekun e dytë, Prizreni e mbylli pjesën e parë me 10 pikë epërsi, kurse në çerekun e tretë kontrolli ishte totalisht te skuadra prizrenase.

Loja e mirë e prizrenasve vazhdoi edhe në çerekun e katërt dhe kështu arritën finalen e parë historike në Superkupë.

Ivan Koljevic shkëlqeu me 24 pikë, 9 asistime e 5 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Urim Zenelaj me 20 pikë e 7 kërcime.

Te Peja të vetmit me pikë dyshifrore ishin Dardan Berisha e Henrik Siko. Berisha luajti me 26 pikë, kurse Sirko me 22 pikë.

Prizreni në finale të Superkupës do të takohet me fituesin nga dueli Trepça-Ylli.


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës