Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Prizreni përforcohet me amerikanin Nichols

FOTO/ Prizreni

Prizreni përforcohet me amerikanin Nichols

5 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prizrenit, sot e zyrtarizoi përforcimin e pestë të skuadrës, amerikanin Ty Nichols.

Nichols 190 cm i gjatë, luan në pozitat 2 dhe 3, ndërsa së fundi ishte pjesë e skuadrës Keene State College. Ai luajti me mesatare prej 27.4 pikëve, 8 kërcimeve e 5 asistimeve për ndeshje.

Prizreni përveç Ty Nichols, në skuadër i ka të huajt: Malcolm Canada, Elliott Cole, AJ Sanders dhe Bennett Holley. Sipas rregullores së FBK-së, njëri prej tyre duhet të pushojë, ngase është e lejuar të jenë vetëm 4 të huaj në formacionin e skuadrës.

TABELA AKTUALE

Prizreni aktualisht gjendet në pozitën e katërt me bilanc prej 4 fitoreve e 4 humbjeve.

KB PEJA

Peja zyrtarizon një tjetër përforcim

Foto: KB Peja

5 November, 2019 @14:26

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, KB Peja ka njoftuar opinionin me përforcimin e radhës. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin…

REFERI NGA KOSOVA

Xhelal Mumini gjykon në FIBA Europe Cup

TOPSPORTI/ Arkiv

4 November, 2019 @16:29

Gjyqtari i njohur, Xhelal Mumini është nominuar për të gjykuar në ndeshjen Keravnos BC-Kapfenberg Bulls, në kuadër të xhiros së…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (8)

4 November, 2019 @11:01

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së tetë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

RAHOVECI 90-75 PRIZRENI

Rahoveci mposht Prizrenin, bëhet lider i Superligës

3 November, 2019 @22:47

Rahoveci është në vend të parë të tabelës së Superligës. Vreshtarët kanë arritur të shënojnë fitore ndaj Prizrenit 90-75…

Ç3: RAHOVECI - PRIZRENI

Treshet e Veselit, thellojnë epërsinë e Rahovecit

3 November, 2019 @22:16

Alban Veseli është treguar vendimtar me përvojën e tij në çerekun e tretë të ndeshjes, duke qëlluar tre herë për…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga