Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Prizreni përforcohet me amerikanin Nichols

FOTO/ Prizreni

Prizreni përforcohet me amerikanin Nichols

5 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prizrenit, sot e zyrtarizoi përforcimin e pestë të skuadrës, amerikanin Ty Nichols.

Nichols 190 cm i gjatë, luan në pozitat 2 dhe 3, ndërsa së fundi ishte pjesë e skuadrës Keene State College. Ai luajti me mesatare prej 27.4 pikëve, 8 kërcimeve e 5 asistimeve për ndeshje.

Prizreni përveç Ty Nichols, në skuadër i ka të huajt: Malcolm Canada, Elliott Cole, AJ Sanders dhe Bennett Holley. Sipas rregullores së FBK-së, njëri prej tyre duhet të pushojë, ngase është e lejuar të jenë vetëm 4 të huaj në formacionin e skuadrës.

TABELA AKTUALE

Prizreni aktualisht gjendet në pozitën e katërt me bilanc prej 4 fitoreve e 4 humbjeve.

CHRISTOS MARMARINOS

Muajin tjetër, grumbullimi i reprezentacionit

Foto: FBK

14 July, 2020 @15:11

Kosova A te meshkujt do të grumbullohet në muajin gusht. Grumbullimi do të jetë disa ditor dhe me mundësi edhe…

RIKTHEHET

Gëzim Morina rikthehet në Helios Suns

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 July, 2020 @14:54

Basketbollisti i Kosovës, Gëzim Morina, është rikthyer në skuadrën e njohur sllovene, Helios Suns. Njoftimin e ka dhënë skuadra…

VENDIMI I FBK-së

Në fund të shtatorit fillon Superliga 20/21

10 July, 2020 @11:11

Bordi i FBK-së në mbledhjen e mbajtur ditë më parë ka vendosur për disa çështje sa i përket basketbollit në…

EDMOND AZEMI

Azemi: Nga liga e përbashkët përfitojnë dy shtetet

3 July, 2020 @13:27

Njëri nga basketbollistët më me përvojë në vendin tonë është Edmond Azemi. Edhe Edo e përkrah themelimin e kësaj lige.…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Mikaile Tmusic nënshkruan me KK Podgorica

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

1 July, 2020 @22:03

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Mikaile Tmusic, që u bë kampion me Bashkimin dhe Prishtinën në Kosovë, pas katër vitesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga