Të gjitha lajmet

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

Teksti: FBK

23 April, 2018 @16:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18, Divizioni C, që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri më 29 korrik 2018, është publikuar buletini i parë i kësaj gare.

Buletini është përgatitur nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në bashkëpunim me FIBA-në dhe i njëjti u është dërguar ekipeve pjesëmarrëse të Kampionatit Evropian.

Në Buletinin e Parë janë të gjitha informacionet e nevojshme rreth organizimit të Kampionatit, duke filluar nga informatat për qytetin e Prishtinës, pastaj palestrat ku do të zhvillohen ndeshjet dhe stërvitjet, vendet ku do të bëhet akomodimi i ekipeve dhe zyrtarëve të FIBA-së, transporti, ushqimi dhe informacione të tjera të nevojshme për Buletinin e Parë.

Në Kampionatin Evropian U18, Divizioni C, në Prishtinë marrin pjesë Kosova, Qipro, San Marino, Gjibraltari, Moldavia, Armenia, Irlanda, Malta dhe Monako.

Kosova është në Grupin B së bashku me San Marinon, Qipron dhe Gjibraltarin, derisa ndeshjen e parë do ta luaj kundër San Marinos më 22 korrik me fillim nga ora 19:30.

Në Grupin A bëjnë pjesë Moldavia, Armenia, Irlanda, Malta dhe Monako.

Për ta shikuar buletinin e plotë klikoni KËTU.GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 April, 2018 @10:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 104-100. …

GAME 4: WIZARDS - RAPTORS

Washingtoni barazon serinë

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:59

Fitorja me rezultat 106-98 e Washingtonir kundër Toronto Raptorsit, bëri që të barazohet seria në këtë përballje. Epërsia prej 14…

GAME 4: SPURS - WARRIORS

Vjen fitorja e nderit nga Spurs

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:55

San Antonio Spurs, duke e mposhtur kampionin aktual, Golden State Warriors, me rezultat 103-90, arriti fitoren e parë në seri. …

GAME 4: BUCKS - CELTICS

Antetokounmpo sjell fitoren në sekondat e fundit

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:51

Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Boston Celticsin me rezultat të ngushtë 104-102, e barazoi serinë në ndeshjen e katërt në…

GAME 1: LIPJANI - KALAJA

Lipjani fiton ndeshjen e parë në finale

22 April, 2018 @22:22

Lipjani arriti ta mposht Kalanë me rezultat 76-71, në ndeshjen e parë të finales. Skuadra e Lipjanit ishte në epërsi…

KB TEUTA

Përforcim amerikan te Teuta

18 January, 2019 @17:55

Përmes një postimi në Facebook, klubi basketbollistik Teuta ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri. Bëhet fjalë për amerikanin…

FIBA EUROPE CUP PoW

Kyan Anderson më i miri i xhiros III në FIBA Europe Cup

Foto: fibaeuropecup official

16 January, 2019 @14:12

Basketbollisti amerikan i Prishtinës, Kyan Anderson, është shpallë edhe zyrtarisht lojtari më i mirë i xhiros III të fazës së…

KAMPIONI, PA TRAJNER

Krajnovic largohet nga Bashkimi

16 January, 2019 @10:52

Skuadra e Bashkimit ka larguar trajnerin e deritashëm kroat të ekipit Krunoslav Krajnovic. Krajnovic që erdhi në fillim të…

ROBERT JONES III

Prej Yllit në elitë të Rumanisë

15 January, 2019 @15:19

Basketbollisti amerikan që kaloi pjesën vjeshtore të stinorit 2018/19 te Ylli i Suharekës, Robert Jones III, ka arritur marrëveshje me…

AMERIKANI I RADHËS

Lipjani zytarizon edhe James Johnsonin

13 January, 2019 @12:43

Lipjani kërkon mbijetesën dhe më tepër në Superligë. Pas zyrtarizimit të lojtarit Ronald Farmer-Blancard sot, ekipi ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga International