Të gjitha lajmet

RAHOVECI 90-75 PRIZRENI

Rahoveci mposht Prizrenin, bëhet lider i Superligës

Rahoveci mposht Prizrenin, bëhet lider i Superligës

3 November, 2019 @22:47

Rahoveci është në vend të parë të tabelës së Superligës. Vreshtarët kanë arritur të shënojnë fitore ndaj Prizrenit 90-75 (25-17, 21-24, 20-14 dhe 24-20) për të fituar pikët e nevojshme, shfrytëzuar gabimin e Prishtinës dje në Sezai Surroi dhe për të dalë në krye të klasifikimit.

Dallimi kryesor në ndeshje u bë në çerek të tretë të ndeshjes, kur Prizreni ishte afër barazimit të rezultatit. Në anën tjetër Alban Veseli ndezi snajperin e tij dhe me tre treshe në këtë çerek ringriti epërsinë e vreshtarëve për të shkuar të qetë në çerekun e fundit me 9 pikë epërsi.

TABELA AKTUALE

Më efikasi në fitoren e Rahovecit, që tash drejtohet nga Marjan Ilievski, ka qenë Alban Veseli. Ai shënoi 20 pikë e 7 kërcime në fitore. Ndërsa krejt pesëshja e parë e ekipit dha pikë dyshifrore.

Me double-double ndeshjen e kryen Chris Bradford (19 pikë + 13 asistime) dhe Justin Gray (14 pikë + 14 kërcime).

TABELA AKTUALE

Te ekipi i Prizrenit mundi i Malcolm Canadas nuk mjaftoi. Canada dha 26 pikë e 7 asitime. Por, ajo që vlen të përmendet te Prizreni është shpërthimi i të riut Mendrit Ademi.

Vushtrriasi i ri ka shënuar 19 pikë, duke qëlluar 5 treshe gjatë gjithë ndeshjes, nga 9 tentime, ndërsa ka kontribuuar edhe me 2 asistime e 2 kërcime në ndeshje.

TABELA AKTUALE

Pas këtij dueli, Rahoveci kap vendin e parë në tabelë me bilanc 6-1, ndërsa Prizreni tash ka bilancin 4-4 dhe xhiron tjetër pushon. E Rahoveci do të jetë mysafir i Pejës Karagaç.

Ç3: RAHOVECI - PRIZRENI

Treshet e Veselit, thellojnë epërsinë e Rahovecit

3 November, 2019 @22:16

Alban Veseli është treguar vendimtar me përvojën e tij në çerekun e tretë të ndeshjes, duke qëlluar tre herë për…

PP: RAHOVECI - PRIZRENI

Prizreni ngushton epërsinë e vreshtarëve

3 November, 2019 @21:44

Ka përfunduar pjesa e parë në Mizahir Isma, ndërsa Prizreni ka treguar një lojë më të mirë në çerekun e…

Ç1: RAHOVECI - PRIZRENI

Rahoveci tetë pikë përpara

3 November, 2019 @21:23

Skuadra e Rahovecit ka mbyllur me tetë pikë epërsi çerekun e parë të ndeshjes ndaj Prizrenit. Starti i mirë…

TREPÇA - FERONIKELI

Ndeshja e dytë dramatike i takoi Feronikelit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

3 November, 2019 @21:15

Pas ndeshjes dramatike në mes të Yllit dhe Pejës, një përfundim tjetër dramatik ndodhi në ndeshjen në mes të Trepçës…

STARTUESIT PËR NDESHJEN QË PËRCAKTON LIDERIN

5-shet e para: Rahoveci-Prizreni

TOPSPORT/ Arian Paçarizi

3 November, 2019 @20:52

Ndeshja përcaktuese për liderin e ri të Superligës nis pas pak, ndërsa trajnerët e ekipeve përkatëse, Rahoveci dhe Prizreni, kanë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga