Të gjitha lajmet

RAHOVECI 90-75 PRIZRENI

Rahoveci mposht Prizrenin, bëhet lider i Superligës

Rahoveci mposht Prizrenin, bëhet lider i Superligës

3 November, 2019 @22:47

Rahoveci është në vend të parë të tabelës së Superligës. Vreshtarët kanë arritur të shënojnë fitore ndaj Prizrenit 90-75 (25-17, 21-24, 20-14 dhe 24-20) për të fituar pikët e nevojshme, shfrytëzuar gabimin e Prishtinës dje në Sezai Surroi dhe për të dalë në krye të klasifikimit.

Dallimi kryesor në ndeshje u bë në çerek të tretë të ndeshjes, kur Prizreni ishte afër barazimit të rezultatit. Në anën tjetër Alban Veseli ndezi snajperin e tij dhe me tre treshe në këtë çerek ringriti epërsinë e vreshtarëve për të shkuar të qetë në çerekun e fundit me 9 pikë epërsi.

TABELA AKTUALE

Më efikasi në fitoren e Rahovecit, që tash drejtohet nga Marjan Ilievski, ka qenë Alban Veseli. Ai shënoi 20 pikë e 7 kërcime në fitore. Ndërsa krejt pesëshja e parë e ekipit dha pikë dyshifrore.

Me double-double ndeshjen e kryen Chris Bradford (19 pikë + 13 asistime) dhe Justin Gray (14 pikë + 14 kërcime).

TABELA AKTUALE

Te ekipi i Prizrenit mundi i Malcolm Canadas nuk mjaftoi. Canada dha 26 pikë e 7 asitime. Por, ajo që vlen të përmendet te Prizreni është shpërthimi i të riut Mendrit Ademi.

Vushtrriasi i ri ka shënuar 19 pikë, duke qëlluar 5 treshe gjatë gjithë ndeshjes, nga 9 tentime, ndërsa ka kontribuuar edhe me 2 asistime e 2 kërcime në ndeshje.

TABELA AKTUALE

Pas këtij dueli, Rahoveci kap vendin e parë në tabelë me bilanc 6-1, ndërsa Prizreni tash ka bilancin 4-4 dhe xhiron tjetër pushon. E Rahoveci do të jetë mysafir i Pejës Karagaç.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga