Të gjitha lajmet

RAHOVECI - FERONIKELI

Rahoveci rimerr kreun nga Bashkimi

Rahoveci rimerr kreun nga Bashkimi

16 November, 2019 @22:13

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 87-61, u vendos përsëri në krye të tabelës.

Rahoveci nga fillimi i ndeshjes e deri në fund e kontrolloi ndeshjen dhe nuk e lëshoi epërsinë në asnjë moment.

Përforcimi i ri i Rahovecit, Joshua McFolley, ishte më i miri me 21 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Javis Howard me 17 pikë e 10 kërcime dhe Juri Gunjina me 14 pikë e 10 kërcime të tjera.

Te Nikli më të mirët ishin Arti Hajdari me 17 pikë, 9 kërcime e 6 asistime dhe Brandon Scott me 17 pikë e 9 kërcime.

TABELA AKTUALE

Rahoveci me 9 fitore e 1 humbje gjendet në krye të tabelës, derisa Feronikeli ka bilanc prej 3 fitoreve e 7 humbjeve.

Në xhiron tjetër Rahoveci luan me Lipjanin, kurse Feronikeli me Prizrenin.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga