Të gjitha lajmet

NË MITROVICË

Reynolds regjistrohet si lojtar i ri i Trepçës

Reynolds regjistrohet si lojtar i ri i Trepçës

14 March, 2019 @11:30

Basketbollisti amerikan Zach Reynolds është lojtari i radhës që këtë stinor do të vesh fanellën e Trepçës nga Mitrovica.

Federata e Basketbollit të Kosovës në një njoftim të saj ka bërë të ditur se Trepça ka paraqitur për regjistrim amerikanin që së fundit ka qenë pjesë e ekipit ekuadorian Portoviejo.

Reynolds do të ketë të drejtë të paraqitet për Trepçën, posa ekipi të kompletojë dokumentacionin dhe të paguajë shumën e nevojshme për regjistrim të të huajve në FBK.

Zach Reynolds

Përndryshe Reynolds është lojtar i pozitës 4-5, që pritet të zëvendësojë Harold Ridgewayin (amerikanin e deritashëm te Trepça). Reynolds 206 centimetra i gjatë dhe 110 kilogramë i rëndë, ka pasur mesatare prej 11.9 pikëve, 11.9 kërcimeve 1.3 asistimeve dhe 41% saktësi për tre pikë në vitin e fundit.

Trepça, tetë xhiro para fundit të stinorit të rregullt është në pozitën e gjashtë të klasifikimit me bilans 9-11. Mitrovicasit sot do të jenë mysafirë të Bashkimit në Prizren në kuadër të xhiros së XXI të Superligës.

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga