Të gjitha lajmet

NË MITROVICË

Reynolds regjistrohet si lojtar i ri i Trepçës

Reynolds regjistrohet si lojtar i ri i Trepçës

14 March, 2019 @11:30

Basketbollisti amerikan Zach Reynolds është lojtari i radhës që këtë stinor do të vesh fanellën e Trepçës nga Mitrovica.

Federata e Basketbollit të Kosovës në një njoftim të saj ka bërë të ditur se Trepça ka paraqitur për regjistrim amerikanin që së fundit ka qenë pjesë e ekipit ekuadorian Portoviejo.

Reynolds do të ketë të drejtë të paraqitet për Trepçën, posa ekipi të kompletojë dokumentacionin dhe të paguajë shumën e nevojshme për regjistrim të të huajve në FBK.

Zach Reynolds

Përndryshe Reynolds është lojtar i pozitës 4-5, që pritet të zëvendësojë Harold Ridgewayin (amerikanin e deritashëm te Trepça). Reynolds 206 centimetra i gjatë dhe 110 kilogramë i rëndë, ka pasur mesatare prej 11.9 pikëve, 11.9 kërcimeve 1.3 asistimeve dhe 41% saktësi për tre pikë në vitin e fundit.

Trepça, tetë xhiro para fundit të stinorit të rregullt është në pozitën e gjashtë të klasifikimit me bilans 9-11. Mitrovicasit sot do të jenë mysafirë të Bashkimit në Prizren në kuadër të xhiros së XXI të Superligës.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga