Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DARDANI TE PRISHTINA

Rikthimi i madh!

Dardani. derisa ishte pjesë e KB Prishtinës më parë/ Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. D.

Rikthimi i madh!


13 August, 2022 @11:13

Pa shumë fjalë në postime, por me shumë video - KB Prishtina zyrtarizoi rikthimin e Dardan Berishës në ekip, pas periudhës tri-vjeçare të kaluar në KB Peja.

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, do të jetë përsëri pjesë e Prishtinës, që këtë stinor me trajnerin turk Ekrem Memnun mëton rikthimin e trofeve në kryeqytet, ndërsa do të marrë pjesë edhe në FIBA Europe Cup.

Dardan Berisha @ Prishtina

Bardhekaltërit deri tash kanë kryer punë me lojtarë vendorë, duke ruajtur bazën e stinorit të kaluar, ndërsa kanë shtuar edhe disa të tjerë si Valmir Kakruki dhe Rezart Memedi.

Ende asnjë lojtar i huaj nuk është zyrtarizuar te Plisat. Por, kjo pritet të ndodh në ditët në vijim, derisa Prishtina do të ketë punë në kualifikime për fazën grupore të FIBA Europe Cup.

“Ai është kthyer,” e shkruar në anglisht, ka qenë mjaftueshëm nga prishtinasit për të zyrtarizuar rikthimin e “Dalit” ndërsa videot me komentime të tresheve të tij dhe të Dardanit me mikrofon në dorë para publikut kanë folur mjaft.

Dardani sot është 33-vjeçar, ndërsa në nëntor do t’i mbush të 34-tat, mirëpo përvoja e tij dhe energjia, pritet të jetë shtytje e madhe për të gjithë të rinjtë vendorë që i ka në dispozicion Prishtina.

Lideri i reprezentacionit të Kosovës, përgjatë viteve të fundit të kaluara në Pejë fitoi Kupën e Kosovës dhe Ligën Unike. Ndërsa më parë ka fituar me Prishtinën titullin e kampionit tri herë, Ligën Ballkanike dhe Kupën e Kosovës.

 

Përkundër të gjithave, Dardani në stinorin e kaluar ka qenë mirë me formë, derisa ka shënuar 19.7 pikë mesatarisht me Pejën gjatë stinorit të rregullt në Superligë, për të shtuar edhe 5.4 asistime e 3.9 kërcime si mesatare.


SHQIPONJAT

Jalen Tate, zyrtarizim i ri te KB Peja

FBK Superliga/International/Transfere

Jalen Tate, zyrtarizim i ri te KB Peja

12/08/22 @ 17:26

KONTRATË AFATGJATE

Talenti Olsi Kurtaj, nënshkruan me Pejën

FBK Superliga/Transfere

Talenti Olsi Kurtaj, nënshkruan me Pejën

12/08/22 @ 15:16

JAHII CARSON

Rahoveci zyrtarizon të huajin e parë për edicionin 22/23 të Superligës

FBK Superliga/International/Transfere

Rahoveci zyrtarizon të huajin e parë për edicionin 22/23 të Superligës

12/08/22 @ 16:30

KARAGAÇ

Qendër me përvojë te Peja, arrin Brad Waldow

FBK Superliga/International/Transfere

Qendër me përvojë te Peja, arrin Brad Waldow

12/08/22 @ 15:21

KUALIFIKIMET PËR BOTËRORIN 2027

Sërish me Zvicrën dhe dy rivalë tjerë

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Sërish me Zvicrën dhe dy rivalë tjerë

08/08/23 @ 11:47

BOTËRORI 2027

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Rruga drejt Kupës së Botës 2027: Kosova në vazon e dytë

07/08/23 @ 14:02

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Danimarka bindshëm ndaj Kosovës, siguron biletën e fundit kualifikuese

05/08/23 @ 23:42

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga