Të gjitha lajmet

PANATHINAIKOS - REAL MADRID

Rudy hesht Athinën

Rudy hesht Athinën

28 March, 2019 @22:49

Real Madridi, me shënimin fantastik të Rudy Fernandezit nga vija e treshit në sekondat e fundit, e mposhti Panathinaikosin me rezultat 73-74.

Fernandez nga vija e treshit e gjuajti topin me vështirësi, ngase nuk kishin mbetur më shumë sekonda, e tërë palestra menduan se një tentim të tillë nuk do të përfundoi me shënim dhe topi hyri në kosh për të heshtur palestrën Olympic Sports Center të Panas.

Walter Tavares ishte koshashënuesi më i mirë te Reali me 14 pikë, derisa ylli i ndeshjes Fernandez luajti me 13 pikë.

Te skuadra greke më të dalluarit ishin Nick Calathes dhe Keith Langford që luajtën me nga 14 pikë secili.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 22 e Real Madridit krahas 7 humbjeve që i ka, derisa Panathinaikos ka bilanc prej 15 fitoreve e 14 humbjeve.

Real Madridin në xhiron e fundit do të përballet me Zalgirisin, derisa Panathinaikosi me Buducnostin.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga