Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA U21 3-1 ANDORRA U21

Shpresat nuk zhgënjenjë, përmbysin Andorrën dhe janë afër befasisë

Shpresat nuk zhgënjenjë, përmbysin Andorrën dhe janë afër befasisë

8 September, 2020 @21:04

Shqipëria U21 ka arritur që të shënojë fitoren e dytë me radhë në ndeshjet kualifikuese të shtatorit për EURO2021.

Ekipi i drejtuar nga Alban Bushi përkundër se ishte befasisht në disavantazh, ka arritur të kthehet në lojë në pjesë të dytë për të shënuar fitore ndaj Andorrës U21, 3-1 [Selmani 62, Vrioni 85, Bullari 90+5 - Alaez 2p].

Albania U21

Me këtë fitore, kuqezinjtë e rinj kanë arritur që t’i afrohen në një pikë Austrisë U21 në klasifikim dhe tashmë dy xhiro para fundit të kualifikimeve kanë gjasa të jashtëzakonshme për të luftuar për një vend që dërgon në evropianin e të rinjve.

 

 

 

 


Dy ndeshjet e fundit për Shqipërinë U21 janë ndaj Kosovës U21 si mysafir dhe Anglisë U21, gjithashtu si mysafir.

Ndërsa, Austria U21 në tre ndeshjet e fundit ndeshet me Kosovën U21, Turqinq U21 - si mysafir dhe merr në shtëpi në ndeshjen e fundit Andorrën U21.

 

RIZESPOR 1-2 FENERBAHÇE

Fenerbahçe pa Muriqin hap me fitore stinorin

FOTO / Fenerbahce

11 September, 2020 @22:10

Skuadra e Fenerbahçes e hapi stinorin 2020/21 me fitore, duke e mposhtur Caykur Rizesporin me rezultat 1-2. Feneri në minutën…

SULMUESI KOSOVAR

Atdhe Nuhiu transferohet te ish-kundërshtari i Gjilanit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 September, 2020 @21:55

Sulmuesi kosovar, Atdhe Nuhiu, është transferuar te skuadra Apoel. Atdhe Nuhiu ka nënshkruar kontratë…

ZYRTARE

Bastien Toma në elitën belge

KRC Genk

11 September, 2020 @16:57

Bastien Toma që nga sot është zyrtarisht lojtar i skuadrës belge Genk. Gjithçka u bë zyrtare nga një postim i…

TAULANT XHAKA

Basel vazhdon me Xhakën deri më 2024

Foto: fcb.ch

11 September, 2020 @16:21

Kampioni i shumëfishtë e Zvicrës, Basel, ka vazhduar kontratën me mesfushorin e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, deri në verë të…

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim

11 September, 2020 @16:14

Një ditë para fillimit të sezonit të ri të Premier Leagues, le të tentojmë t’ia qëllojmë se kush ku do…

Të gjitha lajmet nga