Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - HOLANDA

Shqipëria e mbyll turpërisht

Shqipëria e mbyll turpërisht

19 August, 2017 @14:28

Shqipëria
Holanda
Shqipëria 37 : 111 Holanda
Michael MOSER 8 pikë Henk NOREL 16 pikë

Parku Olimpik - Tiranë

Në mënyrë të turpshme e ka mbyllur aventurën e saj në parakualifikimet drejt ‘Kina 2019’ përfaqësuesja e Shqipërisë.

Në takimin e luajtur ndaj Holandës, Shqipëria u mposht me rezultat të thellë 37-111, duke bërë kështu që aventura e Shqipërisë në këto parakualifikime të mbyllet me 4 humbje në po aq takime.

GRUPET E PARAKUALIFIKIMEVE DREJT ‘KINA 2019’

Më i dalluari te Shqipëria në këtë takim ishte Michael Moser me 8 pikë, derisa te Holanda u veçua Henk Norel me double-double prej 16 pikëve e 11 kërcimeve.PËRFAQËSUESJA

Kosova kupton kundërshtarët drejt ‘Kina 2019’

24 August, 2017 @12:01

Pas shortit të mbajtur për parakualifikimet drejt Eurobasket 2021, sot u mbajt edhe shorti për fazën kualifikuese drejt Botërorit…

PËRFAQËSUESJA

Shorti për parakualifikimet e Eurobasket 2021

24 August, 2017 @11:43

Para pak minutash, u mbajt shorti për grupet që do të luftojnë në parakualifikimet drejt Eurobasket 2021. Kosova nuk do…

FAZA KUALIFIKUESE

Shorti për grupet kualifikuese, direkt online

24 August, 2017 @10:48

Në linkun e mëposhtëm mund të shihni shortin ku Kosova do të kuptojë grupin kualifikues. Ceremonia nis pas orës…

HALL of FAME 2017 @ FIBA

Dream Team, Shaq dhe Kukoc në FIBA Hall of Fame

24 August, 2017 @9:54

FIBA ka bërë të ditur se i tërë ekipi i SHBA-së, Dream Team (i pari), pastaj qendra gjigande Shaquille O’Neal…

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Asistuesit më të mirë te Kerasan Prishtina në 2016/17

BOROZANI/ Arian Paçarizi

24 August, 2017 @9:39

Skuadra e Kerasan Prishtinës e përfundoi stinorin 2016/17 në pozitën e 7 në Superligë dhe pas ndeshjes së barazhit me…

CAVS

Cavs zyrtarizojnë treshen e ardhur nga Bostoni

23 August, 2017 @20:39

Konfirmimi për shkëmbimin e Kyrie Irving me treshen Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Zizic dhe të drejtën për zgjedhjen e…

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Asistuesit më të mirë te Rahoveci në 2016/17

BOROZANI/ Arian Paçarizi

23 August, 2017 @9:39

Rahoveci e përjetoi stinorin e parë të tyre në Superligë vjet. Në stinorin historik, ata e përfunduan në pozitën e…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019