Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Si debutuan përforcimet e Prizrenit?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Si debutuan përforcimet e Prizrenit?

29 September, 2019 @22:48

Prizreni në ndeshjen e parë të stinorit 2019/20, pësoi ndaj Pejës me rezultat 70-78.

Më i miri te skuadra prizrenase ishte amerikani Malcolm Canada. Canada ishte te Prizreni edhe në vitin e kaluar. Ai sonte luajti me 21 pikë, 8 kërcime, 5 asistime e 2 topa të rrëmbyer.

Canada mori ndihmë edhe nga përforcimi i ri Arnold Sanders, i cili u dallua me 20 pikë, 5 asistime e 4 kërcime.

Përforcimi i dytë Bennet Holley me 4 pikë e 5 kërcime, nuk tregoi një performancë mbresëlënëse së paku në ndeshjen e parë të stinorit.

TABELA AKTUALE

Prizreni gjithashtu luajti pa lojtarin Elliott Cole, që ishte njëri ndër lojtarët kyç në stinorin e kaluar.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga