Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA SUPERLIGA

Statistikat e përgjithshme të ekipeve, pas dy xhirove

Statistikat e përgjithshme të ekipeve, pas dy xhirove


Teksti: FBK

21 September, 2021 @15:34

Dy xhirot e para përfunduan në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll, duke dhuruar ndeshje mjaft interesante.

Peja dhe Trepça kanë bilanc dy fitore dhe asnjë humbje, ndërsa Golden Eagle Ylli dhe RC Cola Drita kanë dy humbje.

Më së shumti pikë ka shënuar Sigal Prishtina, 207, kurse më së paku ka shënuar Bashkimi, 111.

RC Cola Drita ka pranuar më së shumti pikë, 223, kurse më së paku ka pranuar Golden Eagle Ylli, 132.

Skuadra me efektshmërinë më të lartë është Sigal Prishtina, 259, ndërkohë skuadra me më shumë kërcime është Rahoveci, 113 nga dy ndeshje apo 56.5 për ndeshje. Vreshtarët gjithashtu janë në vendin e parë sa i përket kërcimeve në sulm, 37, si dhe në mbrojtje 76, nga dy ndeshje.

Sigal Prishtina ka më shumë asistime, 60, nga dy sfidat e para në Superligë. Prishtinasit kanë edhe një rekord, sa i përket pikëve nga banka rezervë, 65.

Peja ka më shumë vjedhje të topit, 25 apo 12.5 për takime. Verdhezinjtë gjithashtu ka më shumë bllokada, 6 apo 3 për ndeshje.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (II)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (II)

20/09/21 @ 20:13

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

NGA FBK

Drilon Hajrizi - MVP i xhiros (II)

FBK Superliga

Drilon Hajrizi - MVP i xhiros (II)

20/09/21 @ 15:54

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Ylli - Bashkimi

FBK Superliga

Highlights: Ylli - Bashkimi

19/09/21 @ 23:57

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Trepça - Prizreni-16

FBK Superliga

Highlights: Trepça - Prizreni-16

19/09/21 @ 21:45

YLLI - BASHKIMI

Bashkimi arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin

FBK Superliga

Bashkimi arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin

19/09/21 @ 21:30

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (II)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (II)

20/09/21 @ 20:13

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

NGA FBK

Drilon Hajrizi - MVP i xhiros (II)

FBK Superliga

Drilon Hajrizi - MVP i xhiros (II)

20/09/21 @ 15:54

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Ylli - Bashkimi

FBK Superliga

Highlights: Ylli - Bashkimi

19/09/21 @ 23:57

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Trepça - Prizreni-16

FBK Superliga

Highlights: Trepça - Prizreni-16

19/09/21 @ 21:45

YLLI - BASHKIMI

Bashkimi arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin

FBK Superliga

Bashkimi arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin

19/09/21 @ 21:30

PRIZRENI - 16

KB Prizreni: Koljevic u sulmua, është në emergjencë

FBK Superliga

KB Prizreni: Koljevic u sulmua, është në emergjencë

19/09/21 @ 21:03

YLLI - BASHKIMI

Ç3: Rikthehet Ylli, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Rikthehet Ylli, edhe 10 minuta lojë

19/09/21 @ 20:39

YLLI - BASHKIMI

Me 9 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë në Suharekë

FBK Superliga

Me 9 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë në Suharekë

19/09/21 @ 20:07

TREPÇA - PRIZRENI

Dramë në fund te “Minatori”, Trepça fiton në sekondat e fundit

FBK Superliga

Dramë në fund te “Minatori”, Trepça fiton në sekondat e fundit

19/09/21 @ 19:01


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga