Të gjitha lajmet

XHIRO 19

Superliga vazhdon me 2 ndeshje

Superliga vazhdon me 2 ndeshje

12 January, 2020 @10:48

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot në Superligë do të luhen edhe dy ndeshje të tjera.

Në ora 17:00 e diela do të fillojë me derbin në mes të Rahovecit dhe Prishtinës, derisa java do të mbyllet në ora 19:00 me ndeshjen në mes të Bashkimit dhe të Lipjanit.

TABELA AKTUALE

Prishtina gjendet në krye të tabelës me 13 fitore e 3 humbje, kurse Rahoveci ka bilanc prej 11 fitoreve e 5 humbjeve. Bashkimi ndërkaq, është në pozitën e pestë aktualisht me 11 fitore e 5 humbje, derisa Lipjani gjendet në fund të tabeles pa fitore.

PRIZRENI - PEJA

S’bëjnë punë 35 pikët e Dardanit, Prizreni mposht Pejën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 January, 2020 @20:35

Me rezultat 96-92 është mbyllur ndeshja e zhvilluar sonte mes Prizrenit dhe Pejës në “Sezai Surroi”, ndeshje e vlefshme për…

PRIZRENI - PEJA

Prizreni vs. Peja, edhe 10 minuta deri në fund

TOPSPORTI / A.P

11 January, 2020 @20:12

Kur jemi 10 minuta larg fundit të ndeshjes, rezultati mes Prizrenit dhe Pejës shënon 70-67. Skuadra vendase momentalisht ka epërsi…

PRIZRENI - PEJA

Prizreni vs. Peja, rezultati i pjesës së parë

TOPSPORTI / ARKIV

11 January, 2020 @19:41

Mbyllet pjesa e parë në Prizren, Mes Prizrenit dhe Pejës po zhvillohet një luftë mjaft e fortë dhe rezultati i…

PRIZRENI - PEJA

Prizreni vs. Peja, mbyllet çereku i parë

TOPSPORTI / ARKIV

11 January, 2020 @19:15

Pas 10 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Prizrenit vendas dhe Pejës shënon 20-23. Ndeshja duket të jetë mjaft interesante,…

PRIZRENI - PEJA

Prizreni vs. Peja, pesëshet startuese

TOPSPORTI / A.P

11 January, 2020 @18:52

Me fillim nga ora 19:00, Prizreni në “Sezai Surroi” e pret Pejën e përforcuar dukshëm gjatë afatit kalimtar dimëror. PESËSHET…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga