Të gjitha lajmet

SERIA FINALE E SHQIPËRISË

Teuta merr epërsinë në serinë finale

Teuta merr epërsinë në serinë finale

5 May, 2019 @21:38

Teuta ka shënuar fitore si mysafir në ndeshjen e parë të serisë finale të PlayOffit të kampionatit shqiptar, duke fituar ndaj Goga Basketit 84-88 sonte.

Tash Teuta merr epërsinë 1-0 në serinë finale dhe është më afër titullit kampion, ndërsa më meritori për fitoren e ekipit durrësak ka qenë Endrit Hysenagolli me 20 pikë e 10 kërcime.

CJ Wilson ka shënuar 18 pikë e 5 asistime në fitore, ndërsa 17 të tjera ka shtuar Genti Lasku për fitoren e ekipit të Teutës, që dallimin kryesor e ka bërë në çerekun e fundit (8-12).

Në anën tjetër te Goga më efikasi ka qenë Kevin Allen me 29 pikë e 16 kërcime!

Dueli i radhës i serisë zhvillohet të mërkurën më 8 maj në Ramazan Njala të Durrësit.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga