Të gjitha lajmet

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta përqafuar ate, pasi që Peja mposhti Yllin në finale të Kupës së Kosovës.

Këmba e thyer, por në gjende të mirë shëndetësore, Kikë Kapeshnicës edhe KB Peja i ka uruar shërim të shpejtë pas lëndimit të pësuar, ndërsa ai është duke u trajtuar në spital ende.

Kika Kapeshnica

Peja nuk kishte fituar trofeun e Kupës qe 5 vite dhe malli i madh për trofe, bëri që tifozët të festojnë shumë dhe çmendur fitoren në finale.

YLLI

Rilind Krasniqi vazhdon me Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 September, 2020 @21:14

Skuadra e Yllit ka vazhduar kontratën me lojtarin Rilind Krasniqi. Kontrata e Krasniqit është vazhduar edhe për një stinor. Ylli…

YLLI

Valon Bunjaku vazhdon me Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

31 August, 2020 @20:26

Njëri ndër më të mirët e Yllit në stinorin e kaluar, Valon Bunjaku, ka vazhduar kontratën me skuadrën suharekase. Bunjaku…

PRIZRENI

Edmond Kryeziu largohet nga Prizreni

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 August, 2020 @17:24

Basketbollisti Edmond Kryeziu, nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Prizrenit në stinorin 2020/21. Në një bisedë me TopSportin,…

PRIZRENI

Mendrit Ademi vazhdon me Prizrenin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 August, 2020 @11:29

Lojtari Mendrit Ademi, ka vazhduar kontratën me skuadrën e Prizrenit. Ademi do të jetë edhe një stinor te Prizreni, derisa…

FBK

Shtyhen afatet e dhëna nga FBK

25 August, 2020 @16:18

Shtyhet afati për paraqitjen e klubeve dhe afati kalimtar për basketbollisë Pas marrjes së vendimit nga Bordi i FBK-së për…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga