Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (6)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (6)

18 November, 2019 @22:08

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së gjashtë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Enisa Kamerolli (Prishtina), Jeta Zeka (Bashkimi), Vlera Vraniqi (Bashkimi), Marigona Rushiti (Prishtina) dhe Valbona Bytyqi (Penza).

Enisa Kamerolli dhe Marigona Rushiti ishin më të dalluarat nga Prishtina, në fitoren kundër Vëllaznimit. Rushiti ishte koshashënuesja më e mirë me 27 pikë, kurse Kamerolli ishte një asistim larg shifrave triple-double. Ajo luajti me 12 pikë, 12 kërcime e 9 asistime.

Vashat e Bashkimit nuk u mposhtën as në ndeshjen e gjashtë të stinorit, derisa triumfuan ndaj Trepçës me rezultat 32-87.

Te Bashkimi nuk luajtën shumica e lojtareve të pesëshes së parë, por lojtaret që ishin në parket me sukses e përfunduan ndeshjen. Vlera Vraniqi dhe Jeta Zeka me performancat e tyre gjetën vend në TOP 5-shen e javës.

Vraniqi luajti me 18 pikë, 5 kërcime, 5 asistime e 2 topa të rrëmbyer, derisa Zeka u dallua me 16 pikë, 7 kërcime, 7 asistime e 5 topa të rrëmbyer.

Penza e mposhti Kastriotin me rezultat 70-65. Rolin kryesor në fitoren e skuadrës pejane luajti kapitenja Valbona Bytyqi. Bytyqi me 29 pikë, 16 kërcime e 3 asistime, ishte më e mira në parket.

PENZA (F) - KASTRIOTI (F)

Penza triumfon me ndihmën e kapitenes

17 November, 2019 @23:48

Loja e mirë e kapitenes së Penzës, Valbona Bytyqit, e dërgoi skuadrën pejane drejt fitores. Penza e mposhti Kastriotin me…

TREPÇA (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi s’ndalet, seria ngritet në 6

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @9:53

Vashat e Bashkimit pa problem e kaluan edhe pengesën e Trepçës. Skuadra e trajnerit turk Furkan Saglik, e mposhti skuadrën…

PRISHTINA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Prishtina pa të huajat, lehtë ndaj Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 November, 2019 @13:37

Vashat e Prishtinës e kaluan lehtë pengesën e Vëllaznimit, duke e mposhtur me rezultat 94-61. Trajneri i Prishtinës, Fidan…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (5)

11 November, 2019 @22:05

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së pestë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

TREPÇA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Trepça në ngritje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 November, 2019 @18:16

Pas 3 humbjeve në 3 ndeshjet e para, Trepça duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 39-32, e regjistroi fitoren…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave