Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XV)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XV)


15 January, 2022 @11:08

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 15 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Në pesëshen e zgjedhur nuk ka lojtarë nga ndeshja Prizreni-Rahoveci, pasi që këto ndeshje është luajtur më herët në kuadër të Ligës Unike.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Erjon Kastrati (Ylli) 21 pikë, 5 asistime, 4 kërcime, 3 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
2.Mikaile Tmusic (Ylli) 25 pikë, 4 kërcime, 2 topa të rrëmbyer, 1 asistim, 1 bllokadë
3.Tyron White (Peja) 16 pikë, 6 kërcime, 5 asistime, 1 top të rrëmbyer
4.Stephen Maxwell (Peja) 18 pikë, 9 kërcime, 2 asistime
5.Anton Kazarnovski (Bashkimi) 12 pikë, 10 kërcime, 3 asistime.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga