Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVI)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVI)


18 January, 2022 @10:44

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 16 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Milik Yarbrough (Rahoveci) 23 pikë, 11 kërcime, 10 asistime, 5 bllokada, 1 top të rrëmbyer
2.Tyrone White (Peja) 32 pikë, 10 asistime, 5 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
3.Courtney Fells (Prizreni) 31 pikë, 14 kërcime, 3 asistime, 2 topa të rrëmbyer
4.Stephen Maxwell (Peja) 34 pikë, 10 kërcime, 3 asistime, 1 top të rrëmbyer
5.Henrik Sirko (Ylli) 19 pikë, 9 asistime, 5 kërcime, 1 top të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga