Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme


17 January, 2022 @11:52

Liderja e Ligës së Femrave, KBF Prishtina, e kaloi lehtë pengesën e Kastriotit, duke e mposhtur me rezultat 144-23.

Basketbollistja e Prishtinës, Marigona Rushiti, shkëlqeu në këtë ndeshje. Ajo ishte e pa kapshme duke luajtur me quadruple-double (dyshifror të katërfishtë) prej 16 pikëve, 14 topave të rrëmbyer, 11 asistimeve dhe 10 kërcimeve, kurse u dalluan edhe Dona Bytyqi me 26 pikë, Diellza Dekaj me 22 pikë e 15 kërcime dhe Sarah Mgbeike me 20 pikë, 9 kërcime, 6 asistime e 5 topa të rrëmbyer.

Te Kastrioti asnjë basketbolliste nuk luajti me pikë dyshifrore, prej tyre u dallua Anita Grainca me 9 pikë e 14 kërcime.

Performanca e Rushitit ishte dyshifrori katërfisht i katërt në histori të Ligës së Femrave. Më herë me këto shifra luajtën edhe Era Shatri, Diellza Dekaj, Ta’Sharra Jeffries dhe së fundi Marigona Rushiti.

TABELA AKTUALE

Prishtina gjendet në krye me 11 fitore e 0 humbje, kurse Kastrioti me bilans të kundërt prej 0 fitoreve e 11 humbje gjendet në pozitën e fundit.


ARBNOR RIFATI

Loja jonë më e disiplinuar

FBK Superliga

Loja jonë më e disiplinuar

17/01/22 @ 02:17

BRAHIM VESELI

Do të rikthehemi

FBK Superliga

Do të rikthehemi

17/01/22 @ 02:03

SEMSETTIN BAS

Baş i lumtur pas fitores ndaj rivalit të fortë

FBK Superliga

Baş i lumtur pas fitores ndaj rivalit të fortë

17/01/22 @ 01:09

ANTE NAZOR

Nazor shpërthen! I kërkon falje publikut fantastik

FBK Superliga

Nazor shpërthen! I kërkon falje publikut fantastik

17/01/22 @ 00:44

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Trepça - Prizreni

FBK Superliga

Highlights: Trepça - Prizreni

16/01/22 @ 21:42

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prishtina - Peja

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Peja

16/01/22 @ 21:16

TREPÇA - PRIZRENI

Fells shkëlqen për fitoren e 10 të Prizrenit

FBK Superliga

Fells shkëlqen për fitoren e 10 të Prizrenit

16/01/22 @ 21:00

TREPÇA - PRIZRENI

Ç3: Ngushtohet epërsia, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Ngushtohet epërsia, edhe 10 minuta lojë

16/01/22 @ 20:19

TREPÇA - PRIZRENI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Trepça - Prizreni

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Trepça - Prizreni

16/01/22 @ 19:46

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

FBK Liga e Femrave

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

17/01/22 @ 12:52

KBF TREPÇA - KBF PENZA

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

FBK Liga e Femrave

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

17/01/22 @ 12:25

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

FBK Liga e Femrave/International

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

07/01/22 @ 19:33

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

07/01/22 @ 19:28

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

FBK Liga e Femrave/Transfere

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

06/01/22 @ 23:09

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përforcohet me ish-lojtaren e Los Angeles Sparks

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përforcohet me ish-lojtaren e Los Angeles Sparks

03/01/22 @ 18:58

KUPA E KOSOVËS

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

03/01/22 @ 10:49

MË E VOTUARA

Valbona Bytyqi më e votuara nga tifozët

FBK Liga e Femrave

Valbona Bytyqi më e votuara nga tifozët

02/01/22 @ 17:15

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Transfere

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

30/12/21 @ 21:33

KBF PRISHTINA

Liderja përforcohet me ish-lojtaren nga WNBA

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Liderja përforcohet me ish-lojtaren nga WNBA

24/12/21 @ 16:20


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave