Të gjitha lajmet

Ç1: LIPJANI - TREPÇA

Trepça e nis furishëm ndeshjen

TOPSPORTI/ A. P.

Trepça e nis furishëm ndeshjen

6 November, 2019 @19:18

Basketbollistët e Trepçës duket se janë të vendosur të shënojnë fitore sonte. Ata kanë nisur furishëm ndeshjen ndaj Lipjanit, derisa kanë përfunduar çerekun e parë të ndeshjes me rezultat 20-29.

Më i dalluari te Trepça pas 10 minutave të para të lojës është EJ Boyce me 12 pikë të shënuara, ndërsa te Lipjani, lojtari që po i bën ballë mitrovicasve është amerikani Marquise Simuels, që ka shënuar 8 pikë.

Raporti i plotë, pas ndeshjes.

YLLI

Ylli merr lojtar me “bagazh” nga Lakers e Celtics

27 February, 2020 @11:59

Skuadra e Yllit ka zyrtarizuar lojtarin Vander Blue. Blue është 27 vjeçar, i gjatë 193 cm dhe luan në pozitat…

YLLI

Ylli ndërpren marrëveshjen me Keith Frazier

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 February, 2020 @20:04

Para pak çastesh, skuadra suharekase Ylli, ka njoftuar se lojtari Keith Frazier nuk do të jetë më pjesë e ekipit. …

RAHOVECI

Lëndohet Davis te Rahoveci! Kur do të kthehet amerikani?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @21:28

Para pak çastesh, nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, ka bërë të ditur se ylli i skuadrës Darell…

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga