Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PONTE PRIZRENI - TREPÇA

Trepça pëson, pret gabimin e Prishtinës

Trepça pëson, pret gabimin e Prishtinës


10 April, 2021 @19:06

Skuadra e Trepçës ka pësur nga Ponte Prizreni me rezultat 106-101.

Përpjekjet e skuadrës mitrovicase në minutat e fundit nuk mjaftuan për fitore, ngase Prizreni e kshte një epërsi me mbi 10 pikë gjatë tërë çerekut të tretë.

Kwame Vaughn ishte koshashënuesi më i mirë me 25 pikë, kurse shkëlqyen edhe Landon Taliaferro me 24 pikë, Josh Martin me 21 pikë e 18 kërcime, Arti Hajdari me 14 pikë dhe Urim Zenelaj me 12 pikë e 13 kërcime.

Te Trepça Drilon Hajrizi ishte shumë afër shifrave magjike triple-double me 28 pikë, 11 kërcime e 9 asistime, kurse u veçuan edhe Stavros Toutzaiarkis me dhe Burim Zekiqi me nga 18 pikë, por nuk mjaftuan për fitore.

TABELA AKTUALE

Prizreni e mbylli stinorin me 20 fitore e 8 humbje, kurse Trepça me 11 fitore e 17 humbje.

Trepça për të shpresuar në Play Off, duhet humbja e Prishtinës ndaj Bashkimit që po luhet aktualisht.


STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Bashkimi

10/04/21 @ 18:58

PRIZRENI - TREPÇA

Ç3: Prizreni afër fitores

FBK Superliga

Ç3: Prizreni afër fitores

10/04/21 @ 18:25

PRISHTINA - TREPÇA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ponte Prizreni - Trepça

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ponte Prizreni - Trepça

10/04/21 @ 17:51

PRIZRENI - TREPÇA

Ç1: 4 epërsia në Prizren

FBK Superliga

Ç1: 4 epërsia në Prizren

10/04/21 @ 17:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ponte Prizreni - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Ponte Prizreni - Trepça

10/04/21 @ 17:07

XHIROJA E FUNDIT

A do të duhej të ishin ndeshjet e xhiros së fundit me orar të njëjtë?

FBK Superliga

A do të duhej të ishin ndeshjet e xhiros së fundit me orar të njëjtë?

09/04/21 @ 19:53

FALENDERIM

Liga Unike falenderon KB Rahovecin

Liga Unike

Liga Unike falenderon KB Rahovecin

09/04/21 @ 16:18

AVNI PONARI

Ponari: “Shqipëri e Kosovë bashkë në basketboll!”

Liga Unike

Ponari: “Shqipëri e Kosovë bashkë në basketboll!”

09/04/21 @ 15:47

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga