Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS PJESËS SË PARË

Trepça zgjeron avantazhin

Trepça zgjeron avantazhin


3 February, 2024 @20:00

Ka përfunduar edhe çereku i dytë i ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Trepçës në “Sezai Surroi” ndërsa mysafirët kanë zgjeruar epërsinë prej 13 pikësh që e kishin në çerek të parë në 15 pikë, pasi që fituan edhe çerekun e dytë të ndeshjes, me 18-20, për të shkuar në pushim me rezultat 29-44.

Kevin Bracy-Davis me 15 pikë është duke shkëlqyer te Trepça, duke qenë se ka shënuar mbi 30% të pikëve të ekipit, ndërsa te Bashkimi Isaiah Umipig ka 7 pikë të shënuara pas pjesës së parë dhe është koshashënuesi më i mirë te prizrenasit aktualisht.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga