Të gjitha lajmet

YLLI STATS

Valon Bunjaku “ushqyesi” më i mirë te Ylli në 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Valon Bunjaku “ushqyesi” më i mirë te Ylli në 2019/20


19 April, 2020 @23:30

Basketbollisti prizrenas i Yllit, Valon Bunjaku, ishte asistuesi më i mirë i Yllit në Superligë 2019/20 që u ndërpre para përfundimit të ciklit të fundit të ndeshjeve të rregullta të stinorit, për shkak të pandemisë coronavirus.

Bunjaku ishte i vetmi me asistime 3 shifrore te ekipi suharekas. Ai në 24 ndeshje i bëri 147 asistime.

Pas Bunjakut më i miri te asistimet ishte Altin Morina me 91 asistime në 16 ndeshje, kurse në pozitën e tretë gjendet Samir Zekiqi me 68 asistime në 24 ndeshje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e asistuesve të skuadrës së Yllit për stinorin 2019/20.TË GJITHË ASISTUESIT E KB YLLI 2019/20 NË SUPERLIGË:

1.Valon Bunjaku 147 asistime 24 ndeshje
2.Altin Morina 91 asistime 16 ndeshje
3.Samir Zekiqi 68 asistime 24 ndeshje
4.Terrell Everett 49 asistime 14 ndeshje
5.Alante Fener 40 asistime 14 ndeshje
6.Rilind Krasniqi 33 asistime 23 ndeshje
7.Jameel McKay 31 asistime 22 ndeshje
8.Anthony Adger 24 asistime 5 ndeshje
9.Devonte Brown 24 asistime 8 ndeshje
10.Arben Camaj 16 asistime 12 ndeshje
11.Arbër Berisha 8 asistime 8 ndeshje
12.Egzon Kuqi 5 asistime 21 ndeshje
13.Vander Blue 3 asistime 1 ndeshje
14.Drilon Shala 2 asistime 14 ndeshje
15.Mike Thorne 2 asistime 2 ndeshje
16.Jalen Perry 1 asistim 1 ndeshje
17.Getoar Arifaj 0 asistime 3 ndeshje
18.Altin Shala 0 asistime 2 ndeshje
19.Gentrit Kicaj 0 asistime 2 ndeshje
20.Keith Fraizer 0 asistime 1 ndeshje

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

Të gjitha lajmet nga