Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRIA - BOREA

Vushtrria ia shkakton humbjen e parë Boreas

Vushtrria ia shkakton humbjen e parë Boreas


26 October, 2021 @22:45

Skuadra e Vushtrrisë, e mposhti Borean me rezultat 79-61 dhe ia shkaktoi humbjen e parë kundërshtarit.

Në të gjitha çerekët e ndeshjes, Vushtrria nuk e lëshoi epërsinë dhe arriti fitoren e dytë të stinorit.

Engjëll Ramaj me 16 pikë, 5 kërcime e 3 asistime, ishte më i miri te Vushtrria, derisa u ndihmua edhe nga Erhan Sholla me 14 pikë dhe Albion Imeri me 11 pikë, 9 kërcime e 7 asistime.

Te Borea u dalluan Albin Berisha me 18 pikë dhe Sokol Nila me 13 pikë, që ishin të vetmit me pikë dyshifrore.

TABELA AKTUALE

Që të dyja skuadrat i kanë nga 2 fitore e 1 humbje.

Në xhiron tjetër Vushtrria takohet me AS Prishtinën, derisa Borea me Istogun.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (I)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (I)

26/10/21 @ 17:03

NEW BASKET - MH PRISHTINA

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

FBK Liga e Parë

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

26/10/21 @ 09:51

PRISHTINA - BEROE

Prishtina dominon Beroen për fitoren e parë në BIBL

Balkan League

Prishtina dominon Beroen për fitoren e parë në BIBL

25/10/21 @ 22:16

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

25/10/21 @ 18:36

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

25/10/21 @ 16:23

NEW BASKET - MH PRISHTINA

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

FBK Liga e Parë

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

26/10/21 @ 09:51

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

25/10/21 @ 18:36

MH PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

22/10/21 @ 20:53

FERONIKELI -NEW BASKET

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

FBK Liga e Parë

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

22/10/21 @ 20:48

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

22/10/21 @ 19:43

DARDANËT - ISTOGU

Istogu përkohësisht lider në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Istogu përkohësisht lider në Ligën e Parë

20/10/21 @ 22:14

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (I)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (I)

20/10/21 @ 20:01

BOREA - AS PRISHTINA

Borea kalon edhe AS Prishtinën

FBK Liga e Parë

Borea kalon edhe AS Prishtinën

19/10/21 @ 17:46

DERBI LOKAL

Treshet e fundit s’funksionuan, Prishtina e Re ia merr nga dora fitoren AS-it

FBK Liga e Parë

Treshet e fundit s’funksionuan, Prishtina e Re ia merr nga dora fitoren AS-it

15/10/21 @ 23:45

VELLAZNIMI - NEW BASKET

Kapiteni Rraci me treshe në fund, siguron fitoren për Vëllaznimin në derbi

FBK Liga e Parë

Kapiteni Rraci me treshe në fund, siguron fitoren për Vëllaznimin në derbi

15/10/21 @ 20:52


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë