Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NEW BASKET - MH PRISHTINA

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

FOTO / Valon Ibraj

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë


26 October, 2021 @9:51

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Parë, është luajtur me ndeshjen në mes të New Basketit dhe Marigona Hill Prishtinës.

Për ta caktuar fituesin në këtë ndeshje , janë nevojitur të luhen tre vazhdime, derisa skuadra vendase New Basket e mposhti kundërshtarin me rezultat 141-128.

Hajriz Hazeri shkëlqeu me 40 pikë, 5 asistime e 3 topa të rrëmbyer, kurse u ndihmua edhe nga Egzon Kuçi me 33 pikë e 7 kërcime dhe Jamesio Rhine me 20 pikë, 29 kërcime e 6 asistime.

Te Marigona Hill Prishtina u veçuan Gent Shala me 34 pikë e 24 kërcime, Arbnor Haliti me 32 pikë dhe Eliot Peci me 22 pikë e 10 asistime.

TABELA AKTUALE

New Basket me 2 fitore e 1 gjendet në krye të tabelës me një ndeshje më shumë, kurse MH Prishtina ende nuk u njoftua me fitore.

Në xhiron tjetër New Basketi do të takohet me Dardanët, derisa MH Prishtina me Feronikelin.


PRISHTINA - BEROE

Prishtina dominon Beroen për fitoren e parë në BIBL

Balkan League

Prishtina dominon Beroen për fitoren e parë në BIBL

25/10/21 @ 22:16

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

25/10/21 @ 18:36

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

25/10/21 @ 16:23

MVP @ GAMEWEEK 1

Endrit Hysenagolli, MVP i Xhiros (I)

Liga Unike

Endrit Hysenagolli, MVP i Xhiros (I)

25/10/21 @ 14:43

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Prizreni 16 - Kamza

Liga Unike

Highlights: Prizreni 16 - Kamza

24/10/21 @ 21:00

VLLAZNIA - YLLI

Ylli nis me fitore stinorin në Ligën Unike

Liga Unike

Ylli nis me fitore stinorin në Ligën Unike

24/10/21 @ 20:44

TEUTA - PEJA

Peja fiton pa Dardan Berishën, mposhtë Teutën

Liga Unike

Peja fiton pa Dardan Berishën, mposhtë Teutën

24/10/21 @ 20:32

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

25/10/21 @ 18:36

MH PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

22/10/21 @ 20:53

FERONIKELI -NEW BASKET

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

FBK Liga e Parë

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

22/10/21 @ 20:48

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

22/10/21 @ 19:43

DARDANËT - ISTOGU

Istogu përkohësisht lider në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Istogu përkohësisht lider në Ligën e Parë

20/10/21 @ 22:14

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (I)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (I)

20/10/21 @ 20:01

BOREA - AS PRISHTINA

Borea kalon edhe AS Prishtinën

FBK Liga e Parë

Borea kalon edhe AS Prishtinën

19/10/21 @ 17:46

DERBI LOKAL

Treshet e fundit s’funksionuan, Prishtina e Re ia merr nga dora fitoren AS-it

FBK Liga e Parë

Treshet e fundit s’funksionuan, Prishtina e Re ia merr nga dora fitoren AS-it

15/10/21 @ 23:45

VELLAZNIMI - NEW BASKET

Kapiteni Rraci me treshe në fund, siguron fitoren për Vëllaznimin në derbi

FBK Liga e Parë

Kapiteni Rraci me treshe në fund, siguron fitoren për Vëllaznimin në derbi

15/10/21 @ 20:52

BOREA - FERONIKELI

Albin Berisha me triple-double, Borea fillon me fitore në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Albin Berisha me triple-double, Borea fillon me fitore në Ligën e Parë

15/10/21 @ 20:16


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë