Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VLLAZNIA - YLLI

Ylli nis me fitore stinorin në Ligën Unike

Ylli nis me fitore stinorin në Ligën Unike


24 October, 2021 @20:44

Ylli është rikthyer në ndeshje në pjesë të dytë dhe ka arritur fitore në xhiron e parë të Ligës Unike.

Suharekasit kanë mposhtur shkodranët e Vllaznisë sonte në Qazim Dervishi, pas një loje më të mirë të treguar në pjesën e dytë të ndeshjes, kur dolën për herë të parë në epërsi dhe duke e shtuar atë, e çuan deri në fund, për të fituar 67-79 [19-17, 23-20, 9-17 dhe 16-25].

Me këtë ndeshje është mbyllë xhiroja e parë e Ligës Unike që ka nisur këtë vikend.

Te ekipi i Adis Beciragic, më efikasi sonte ka qenë Erjon Kastrati që ka luajtur me 17 pikë e 6 kërcime, ndërsa 16 të tjera ka dhënë Barret Benson që bashkë me 12 kërcime tjera ka kryer ndeshjen me double-double.

Te Vllaznia Jonathan Stove me 19 pikë ka qenë më i dalluari. Ai pos që ka qenë më efikasi i ndeshjes ka bërë edhe 6 asistime e 7 kërcime për ekipin që drejtohet nga malaziasi Nikola Milatovic.


TEUTA - PEJA

Peja fiton pa Dardan Berishën, mposhtë Teutën

Liga Unike

Peja fiton pa Dardan Berishën, mposhtë Teutën

24/10/21 @ 20:32

Ç3: VLLAZNIA-YLLI

Ylli përmbys epërsinë e shkodranëve

Liga Unike

Ylli përmbys epërsinë e shkodranëve

24/10/21 @ 20:19

PP: VLLAZNIA-YLLI

Vllaznia mbyll pjesën e parë në epërsi

Liga Unike

Vllaznia mbyll pjesën e parë në epërsi

24/10/21 @ 19:49

FORMACIONET STARTUESE

Vllaznia-Ylli, 5-shet startuese

Liga Unike

Vllaznia-Ylli, 5-shet startuese

24/10/21 @ 19:43

PRIZRENI - KAMZA

Prizreni e nis me humbje Ligën Unike

Liga Unike

Prizreni e nis me humbje Ligën Unike

24/10/21 @ 19:38

KBF TREPÇA - KBF KASTRIOTI

Ndeshje rekordesh, Jeffries me quadruple-double

FBK Liga e Femrave

Ndeshje rekordesh, Jeffries me quadruple-double

24/10/21 @ 18:01

GATI PËR PJESËN FINALE NË QYTETIN E PAVARËSISË

Final 4 në Vlorë, gati për spektakël

Liga Unike

Final 4 në Vlorë, gati për spektakël

13/03/23 @ 14:33

PRIZRENASIT MPOSHTIN PEJANET

Bashkimi mposht Penzën, afër sigurimit të Final Fourit

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Bashkimi mposht Penzën, afër sigurimit të Final Fourit

31/01/23 @ 19:41

NDËRPREHET GARA

Pezullohet Liga Unike për meshkuj!

Liga Unike/FBK Superliga

Pezullohet Liga Unike për meshkuj!

18/11/22 @ 21:29

APOLONIA - PRIZRENI

Prizreni kalon lehtë Apoloninë në Vlorë

Liga Unike

Prizreni kalon lehtë Apoloninë në Vlorë

17/11/22 @ 23:05

KAMZA - PEJA

Peja shumë e fortë për Kamzën

Liga Unike/FBK Superliga

Peja shumë e fortë për Kamzën

16/11/22 @ 20:17

MEDIA

Shtyhet edhe Trepça-Teuta!!!

Liga Unike/FBK Superliga

Shtyhet edhe Trepça-Teuta!!!

15/11/22 @ 23:01

NJOFTIM I FUNDIT

Ylli-Tirana, nuk zhvillohet nesër!

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli-Tirana, nuk zhvillohet nesër!

15/11/22 @ 21:47

5 EKIPE KANË NDESHJE

Mesjavë e ngjeshur për ekipet e Superligë në LU dhe BIBL

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Mesjavë e ngjeshur për ekipet e Superligë në LU dhe BIBL

15/11/22 @ 10:53

PONTE PRIZRENI

Kevin Baker lirohet nga skuadra

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Kevin Baker lirohet nga skuadra

14/11/22 @ 13:41

PUBLIKOHET ORARI PËR 2022/23

Orari i plotë i Ligës Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Orari i plotë i Ligës Unike

11/11/22 @ 14:19


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike