Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 1: KNICKS - HAWKS

Young shënon në fund, Atlanta triumfon në Madison Square Garden

FOTO / NBA

Young shënon në fund, Atlanta triumfon në Madison Square Garden


24 May, 2021 @11:46

Shënimi në 0.9 të sekondave të fundit nga Trae Young, ia solli fitoren Atlanta Hawksit me rezultat 105-107 ndaj New York Knicks.

Knicks për herë të fundit ishte në Play Off në vitin 2013, derisa nuk arritën të fillojnë me fitore sivjet në Play Off.

Trae Young ishte lojtari i ndëshjes. Ai luajti me 32 pikë, 10 asistime e 7 kërcime, derisa mori ndihmë edhe nga Bogdan Bogdanovic me 18 pikë të tjera.

Te New Yorku u veçuan Alec Burks me 27 pikë dhe Derrick Rose me 17 pikë.

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri në Madison Square Garden më 27 maj nga ora 1:30.


 
Të gjitha lajmet nga NBA