Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIRATOHET KËRKESA

Alban Veseli i kthehet parketit!

Pamje nga arkivi/ TOPSPORTI/ A. Paçarizi

Alban Veseli i kthehet parketit!


2 November, 2021 @14:54

Njëri ndër basketbollistët më me përvojë të Superligës, Alban Veseli, pritet t’i kthehet basketbollit shpejt, ndërsa FBK ka bërë të ditur se vendimi për rikthimin e tij dhe regjistrimin si lojtar është marrë sot pas shqyrtimit të kërkesës nga Bordi i FBK-së.

Alban Veseli

Basketbollistit 31-vjeçar i është miratuar kërkesa për regjistrim këtë edicion garues dhe ajo do të jetë e vlefshme prej datës 15 nëntor, ka bërë të ditur FBK-ja.

Alban Veseli

“Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e mbajtur më 01.11.2021 në Prishtinë ka shqyrtuar situatën aktuale në basketbollin kosovar dhe, ndër të tjera, ka vendosur si në vijim: 3. E ka miratuar kërkesën e përfaqësuesit të Kosovës, Alban Veseli për regjistrim të parë në këtë edicion garues. Regjistrimi do të jetë i vlefshëm nga data 15 Nëntor 2021.” — është thënë në njoftim.

Kujtojmë, Alban Veseli ka qenë pjesë e disa ekipeve kosovare duke nisur nga Prishtina e duke qenë pjesë e Yllit, Pejës e Rahovecit në proces.


BASKETBOLLI KOSOVAR

Përcaktohen datat për afatin kalimtar dimëror

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës

Përcaktohen datat për afatin kalimtar dimëror

02/11/21 @ 14:38

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (III)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (III)

02/11/21 @ 12:49

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (II)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (II)

02/11/21 @ 11:09

YLLI

Kampioni përforcohet me Kinu Rochford

FBK Superliga/Transfere

Kampioni përforcohet me Kinu Rochford

01/11/21 @ 19:48

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

01/11/21 @ 19:09

MVP @ GAMEWEEK 2

Erjon Kastrati, MVP i Xhiros (II)

Liga Unike

Erjon Kastrati, MVP i Xhiros (II)

01/11/21 @ 14:35

BASKETBOLLI KOSOVAR

Përcaktohen datat për afatin kalimtar dimëror

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës

Përcaktohen datat për afatin kalimtar dimëror

02/11/21 @ 14:38

YLLI

Kampioni përforcohet me Kinu Rochford

FBK Superliga/Transfere

Kampioni përforcohet me Kinu Rochford

01/11/21 @ 19:48

LAJMI I FUNDIT

KB Peja suspendon basketbollistin e saj

Liga Unike/FBK Superliga

KB Peja suspendon basketbollistin e saj

01/11/21 @ 10:55

ERJON KASTRATI

Treshi i Gëzimit na ktheu në lojë

Liga Unike/FBK Superliga

Treshi i Gëzimit na ktheu në lojë

31/10/21 @ 21:09

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Ylli - Peja

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Ylli - Peja

31/10/21 @ 21:04

YLLI - PEJA

Ylli fiton dramën ndaj Pejës, pas dy vazhdimeve

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli fiton dramën ndaj Pejës, pas dy vazhdimeve

31/10/21 @ 19:17

OT 1: YLLI - PEJA

Derbi nuk ka fitues ende, fillon vazhdimi i dytë

Liga Unike/FBK Superliga

Derbi nuk ka fitues ende, fillon vazhdimi i dytë

31/10/21 @ 18:58

FORMACIONET STARTUESE

Tirana - Prizreni, 5-shet startuese

Liga Unike/FBK Superliga

Tirana - Prizreni, 5-shet startuese

31/10/21 @ 18:57

Ç4: YLLI - PEJA

Derbi, në vazhdime

Liga Unike/FBK Superliga

Derbi, në vazhdime

31/10/21 @ 18:42

Ç3: YLLI - PEJA

Ylli zgjeron epërsinë karshi Pejës

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli zgjeron epërsinë karshi Pejës

31/10/21 @ 18:20


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga