Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

FOTO / FBK

Arti Hajdari, MVP i Superkupës


5 September, 2021 @20:12

Prizreni-16 duke e mposhtur Trepçën me rezultat 90-81, e fitoi Superkupën e Kosovvs dhe trofeun e parë në historinë e klubit.

MVP i Superkupës është zgjedhur Arti Hajdari.

Hajdari në finale shkëlqeu me 34 pikë, 4 kërcime e 1 top të rrëmbyer. Ai ishte i saktë nga vija e treshit 5 herë në 8 tentimet e tij (62%), derisa në gjuajtjet për dy pikë ishte i saktë 77% (7-9).


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës