Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PALAU BLAUGRANA

Barcelona zyrtarizon Calathesin

Foto: FIBA/arkiv

Barcelona zyrtarizon Calathesin


9 July, 2020 @13:39

Njëri ndër basketbollistët më të mirë të Euroligës, Nick Calathes, është zyrtarisht anëtar i ri i Barcelonës.

Greku Calathes (196 centimetra, 31 vjeç) ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me Barcelonën.

Calathes vjen nga skuadra e Panathinaikosit te ekipi katalonas, që së fundi ka emëruar edhe trajnerin e ri të skuadrës.


PAS VENDIMIT

Dushku: Vendim i mirëseardhur dhe i rëndësishëm

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Dushku: Vendim i mirëseardhur dhe i rëndësishëm

09/07/20 @ 12:48

VENDOSET

Mirret vendimi, Kosova do merr pjesë në FIBA edhe me seniore

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Mirret vendimi, Kosova do merr pjesë në FIBA edhe me seniore

09/07/20 @ 12:38

VUSHTRRIA STATS

Lider te kërcimet e Vushtrrisë, Erhan Sholla

FBK Liga e Parë

Lider te kërcimet e Vushtrrisë, Erhan Sholla

09/07/20 @ 22:56

VUSHTRRIA STATS

Mendrit Ademi asistuesi më i dalluar te Vushtrria

FBK Liga e Parë

Mendrit Ademi asistuesi më i dalluar te Vushtrria

09/07/20 @ 22:52

VUSHTRRIA STATS

Erhan Sholla më i mirë sa i përket pikëve te Vushtrria

FBK Liga e Parë

Erhan Sholla më i mirë sa i përket pikëve te Vushtrria

09/07/20 @ 22:47

INTERVISTA

Saranda Daci: Përfaqësimi jashtë kufijve, i rëndësishëm për Kosovën

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Saranda Daci: Përfaqësimi jashtë kufijve, i rëndësishëm për Kosovën

08/07/20 @ 14:08

ISTOGU STATS

Diamant Shabani lider, Istogu ekipi i dytë më i mirë me kërcime në ligë

FBK Liga e Parë

Diamant Shabani lider, Istogu ekipi i dytë më i mirë me kërcime në ligë

08/07/20 @ 14:06

ISTOGU STATS

Të gjithë asistuesit e Istogut në Ligën e Parë 19/20

FBK Liga e Parë

Të gjithë asistuesit e Istogut në Ligën e Parë 19/20

08/07/20 @ 13:55

ISTOGU STATS

Diamant Shabani yll i Istogut

FBK Liga e Parë

Diamant Shabani yll i Istogut

07/07/20 @ 22:17

DRITA STATS

I pandalshëm edhe nën kosh, Qëndrim Demi lider edhe te kërcimet

FBK Liga e Parë

I pandalshëm edhe nën kosh, Qëndrim Demi lider edhe te kërcimet

07/07/20 @ 10:51

EUROLEAGUE 2021/22

Hidhet shorti për stinorin 2021/22 në Euroleague

Euroleague

Hidhet shorti për stinorin 2021/22 në Euroleague

14/07/21 @ 17:16

EUROLEAGUE

Final 4 i Euroleagues përsëri në Gjermani

Euroleague

Final 4 i Euroleagues përsëri në Gjermani

08/07/21 @ 16:15

BARCELONA

Zyrtare: Barcelona transfron turkun Sertaç Sanli

Euroleague

Zyrtare: Barcelona transfron turkun Sertaç Sanli

01/07/21 @ 14:56

LEGJENDA

Pensionohet nga basketbolli legjenda e Greqisë

Euroleague

Pensionohet nga basketbolli legjenda e Greqisë

26/06/21 @ 22:28

FENERBAHÇE

Fenerbahce transferon Devin Bookerin

Euroleague

Fenerbahce transferon Devin Bookerin

16/06/21 @ 12:37

EUROLEAGUE / FINAL

Historike! Anadolu Efes kampion i Euroleagues

Euroleague

Historike! Anadolu Efes kampion i Euroleagues

30/05/21 @ 22:53

EUROLEAGUE

Kampioni aktual përfundon në pozitën e katërt Euroleaguen

Euroleague

Kampioni aktual përfundon në pozitën e katërt Euroleaguen

30/05/21 @ 21:56

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Higgins dërgon Barcelonën në finale

Euroleague

Higgins dërgon Barcelonën në finale

28/05/21 @ 23:20

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

Euroleague

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

28/05/21 @ 21:30

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Nesër filon Final 4 në Euroleague

Euroleague

Nesër filon Final 4 në Euroleague

27/05/21 @ 18:05


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague