Të gjitha lajmet

RAHOVEC-BASHKIMI

Bashkimi njofton Rahovecin me humbje

Bashkimi njofton Rahovecin me humbje

14 October, 2017 @19:48

Rahoveci
Bashkimi
Rahoveci 73 : 92 Bashkimi
Muhamed HASANI 19 pikë Samir ZEKIQI 26 pikë

Palestra: Shani Nushi, Gjakovë
Rahoveci ka pësuar për herë të parë këtë stinor. Basketbollistët e drejtuar nga Mark Rodiqi, nuk kanë arritur t'i bëjnë ballë Bashkimit të Prizrenit sot në Gjakovë, ku këta të parët luajtën duelin si vendas në mungesë të palestrës adekuate. Bashkimi ka pasur epërsi të ngushtë pas çerekut të parë, 17-19, për ta ngritur atë në të dytën me 19-28, për fund të pjesës së parë 36-47. Në pjesë të dytë ndeshja ka qenë pothuajse e njejtë për kah rezultati, ku Bashkimi të dyja çerekët (tre dhe katër) i ka fituar me nga 4 pikë dallim, për përfundimtaren 73-92. TABELA AKTUALE Më efikasi te Bashkimi në fitore ka qenë Samir Zekiqi, që ka shënuar 26 pikë, ndërsa pas tij kanë ardhur Aleksander Gruev 16, Adrian Motley 15 dhe Mikaile Tmusic 14 të tjera. Te Rahoveci më efikasi sonte ka qenë Muhamed Hasani me 19 pikë, ndërsa Kyle Soviane ka përfunduar duelin me double double prej 15 pikëve dhe 10 kërcimeve, që po tregohet si përforcim i qëlluar i vreshtarëve. Pas kësaj ndeshjeje, të dyja skuadrat aktualisht kanë bilanc 2-1.

FORMACIONET: BOREA-PEJA

5-shet: Borea-Peja

14 October, 2017 @19:39

Ka filluar derbi lokal në Karagaç ku takohen Borea dhe Peja. Trajneri i Boreas, Hekuran Husaj ka vendosur për këtë…

PJESA E PARË: BASHKIMI-RAHOVECI

Bashkimi në epërsi ndaj Rahovecit

14 October, 2017 @18:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes që po zhvillohet në Shani Nushi të Gjakovës, ndërmjet Rahovecit dhe Bashkimit. Skuadra…

FORMACIONET: RAHOVECI-BASHKIMI

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

14 October, 2017 @18:04

Ka nisur ndeshja më interesante e xhiros së III të Superligës, ndërsa trajnerët e ekipeve të poshtëshënuara kanë vendsour për…

SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigal Prishtina 40+ ndaj Kerasanit

14 October, 2017 @15:23

Ashtu edhe siç pritej, Sigal Prishtina ka kaluar lehtë përballjen ndaj rivalit lokal që kryesisht luan me lojtarë të ri…

PJESA E PARË: SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigali në epërsi të madhe ndaj Kerasanit

Foto: KBPrishtina/Arkiv

14 October, 2017 @14:40

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka nisur ndeshjen shumë mirë dhe i ka bërë ballë Sigal Prishtinës për 5 minuta lojë…

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet: Sigal Prishtina - Kerasan Prishtina

Foto: KBPrishtina/ Facebook

14 October, 2017 @13:52

Trajnerët e ekipeve përkatëse, Ahmet Kandemir dhe Dritëro Sefaja, janë përcaktuar për pesëshet e poshtëshënuara për ndeshjen e derbit lokal…

XHIRO III

3 ndeshje nga Superliga e Basketbollit, vëmendja në Gjakovë

Foto: Arian Paçarizi / BOROZANI

14 October, 2017 @11:49

Pas ndeshjes që u luajt mbrëmë mes Trepçës e Yllit, Superliga e Kosovës në basketboll vazhdon sot me 3…

TREPÇA - YLLI

Ylli pa probleme në Mitrovicë

Foto: Arian Paçarizi / Borozani

13 October, 2017 @19:30

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në basketboll, skuadra e Yllit ka shënuar fitore të…

TREPÇA - YLLI

Epërsi e thellë e Yllit pas 20 minutave

Foto: BOROZANI

13 October, 2017 @18:42

Pas 20 minutave lojë në Mitrovicë, skuadra e Yllit ka krijuar epërsi të konsiderueshme ndaj skuadrës së Trepçës. Rezultati pas…

TERMINET E XHIROS II TE FEMRAT

Prishtina-Bashkimi, dueli i xhiros së dytë te femrat

13 October, 2017 @14:27

FBK ka publikuar terminet e xhiros së dytë të Ligës së Femrave në basketboll, ndërsa ndeshja që pritet të zgjojë…

TEAM OF THE WEEK 4

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)

Graph. O. Kraja

15 October, 2018 @21:22

Pas ndeshjeve të xhiros së katërt të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

PRIZRENI - YLLI

Cole: Jemi të uritur dhe të gatshëm

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:14

Fundori amerikan i Prizrenit, Elliot Cole, sonte kundër Yllit ishte i pakapshëm. Ai shkëlqeu me 42 pikë, 6 asistime dhe…

TREPÇA - RAHOVECI

Ngushtë, por Rahoveci s’ndalet

14 October, 2018 @20:48

Vetëm 1 minutë e 33 sekonda para fundit të ndeshjes, rezultati ndërmjet Trepçës vendase dhe Rahovecit mysafir u barazua në…

PRIZRENI - YLLI

Rifati: Besova në fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @20:22

Skuadra e Prizrenit sonte e regjistroi fitoren e tretë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Yllin me rezultat

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga