Të gjitha lajmet

SUPERLIGA U18

Bashkimi U18 njofton Vushtrrinë U18 me humbje

Bashkimi U18 njofton Vushtrrinë U18 me humbje

25 November, 2017 @16:56

Skuadra e vetme që ishte pa humbje në Superligën në kategorinë U18 në basketboll, Vushtrria Basket, sot u njoftua me humbje.

Humbjen e parë të stinorit, ia shkaktoi Bashkimi, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 58-63.

TABELA AKTUALE

Më të dalluarit te Bashkimi ishin, Resul Berisha, Varis Osmani, Idoll Pallushi, Hysin Cena, Endrit Zenelaj, Arber Rushiti dhe Durim Morina.

Bashkimi me këtë fitore ngritet në pozitën e tretë aktualisht, me 12 pikë të grumbulluara, ndërsa Vushtrria edhe pse pësoi nuk lëvizi nga pozita e parë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga