Të gjitha lajmet

KHIMKI - FENERBAHCE

Befasi në Rusi, përfundon seria prej 12 fitoreve

FOTO / euroleague

Befasi në Rusi, përfundon seria prej 12 fitoreve

8 January, 2019 @20:16

BC Khimki
Fenerbahçe BC
BC Khimki 84 : 78 Fenerbahçe BC
Stefan MARKOVIC 13 pikë Melih MAHMUTOGLU 18 pikë

ARENA MYTISHCHI

Seria fenomenale prej 12 fitoreve rresht e Fenerbahçes ka përfunduar në ndeshjen kundër Khimkit.

Khimki e mposhti Fenerin pas vazhdimeve me rezultat 84-78.

Gjatë 40 minutave, nënkampioni i Euroleagues Fenerbahçe, e kishte rastin për ta fituar ndeshjen, por një sekondë para përfundimit të ndeshjes duke dështuar një herë nga vija e gjuajtjeve të lira Nicolo Melli, bëri që ndeshja të shkoi në vazhdime.

Në pesëminutshin e shtesës, Khimki ishte më i suksesshëm sesa kundërshtari dhe arriti një fitore tepër të rëndësishme në rrugë për Play Off.

Khimki luajti pa super yllin Alexey Shved, derisa Stefan Markovic ishte më i miri te skuadra ruse me 13 pikë të shënuara

Te Feneri Melih Mahmutoglu ishte koshashënuesi më i mirë me 18 pikë, kurse Jan Vesely duke shënuar 17 pikë, arriti cakun e 2000 pikë personale në Euroleague.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e shtatë e Khimkit krahas 10 humbjeve që i kanë, derisa për Fenerin kjo ishte humbja e dytë e stinorit dhe me 15 fitore aktualisht gjenden në krye të tabelës.LIPJANI

Drini Rexha në radhët e Lipjanit

8 January, 2019 @19:45

Lipjani e zyrtarizoi përforcimin e parë të skuadrës për pjesën e dytë të stinorit. Lojtari prizrenas Drini Rexha në stinorin…

MIQËSORE

Vllaznia fiton miqësoren në Prizren

Foto: KB Ponte Prizreni

8 January, 2019 @18:52

Në miqësoren e zhvilluar sot në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, skuadra vendase e Prizrenit u mposht me rezultat 77-78…

BASHKIMI

Me kazakët në Durrës

8 January, 2019 @16:15

Bashkimi nesër do të vazhdojë pjesën e dytë të stinorit të BIBL. Ekipi nga Prizreni, që është nënkampion aktual…

PINAR KARSIYAKA

Kundërshtari i Prishtinës forcohet me lojtar nga Euroleague

FOTO/ euroleague

8 January, 2019 @15:48

Kundërshtari i Prishtinës, Pinar Karsiyaka, e përforcoi skuadrën e saj me lojtarin amerikan Chis Evans. Sipas Beinsportsit, Pinar Karsiyaka ka…

TEUTA - BARSY

Teuta fiton dramën në fund

7 January, 2019 @23:07

Skuadra nga Durrësi, Teuta, shënoi fitore në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Barsy Atyrau me rezultat 73-71, në kuadër…

GARRIUS HOLLOMAN

Ylli regjistron Hollomanin

8 January, 2019 @16:05

Skuadra e drejtuar nga trajneri me përvojë Arben Krasniqi, Ylli, ka paraqitur për regjistrim në FBK sot basketbollistin amerikan, Garrius…

THUNDER - WIZARDS

Fitorja e parë në histori

FOTO/ nba

7 January, 2019 @11:16

Skuadra e Washington Wizardsit e mposhti Oklahoma City Thunderin me rezultat 98-116. Kjo ishte fitorja e parë në histori të…

FENERBAHCE - ZALGIRIS

Vjen këndellja për dy ditë

FOTO/ euroleague

10 January, 2019 @22:30

Pas humbjes nga Khimki, Fenerbahçe kësaj radhe nuk gaboi kundër Zalgirisit dhe e mposhti kundërshtarin me rezultat 78-61. Që…

EFES - KHIMKI

Anadolu Efesi nuk gabon ndaj Khimkit

FOTO/ euroleague

10 January, 2019 @22:25

Skuadra turke Anadolu Efes arriti ta mposhtë Khimkin me rezultat 81-72 dhe e ngriti serinë e fitoreve në 3 ndeshje…

OLYMPIACOS - BASKONIA

Olympiacos rrëmben fitoren e Baskonias

FOTO/ euroleague

8 January, 2019 @22:38

Gjigandi grek Olympiacos, arriti ta mposhtë Baskonian në vazhdime me rezultat 91-87. Baskonia në çerekun e fundit e ngriti epërsinë…

ZALGIRIS - ANADOLU EFES

Me dominim total mposhtin Zalgirisin

FOTO / euroleague

8 January, 2019 @21:26

Skuadra turke Anadolu Efes pa telashe e mposhti skuadrën lituaneze Zalgiris Kaunas me rezultat 58-79. Sidomos në mbrojtje Anadolu Efesi…

FENERBAHCE - BASKONIA

Viktima e radhës Baskonia

FOTO / euroleague

4 January, 2019 @20:43

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, nuk po ndalet. Feneri fitoren e 12 rresht e regjistroi duke e mposhtur Baskonian me rezultat…

Të gjitha lajmet nga Euroleague