Të gjitha lajmet

THUNDER - WIZARDS

Fitorja e parë në histori

FOTO/ nba

Fitorja e parë në histori

7 January, 2019 @11:16

Skuadra e Washington Wizardsit e mposhti Oklahoma City Thunderin me rezultat 98-116.

Kjo ishte fitorja e parë në histori të Washingtonit si mysafir në palestrën “Chesapeake Energy Arena” kundër Oklahomës.

Përkundër lëndimeve të John Wall, Dwight Howard e Markieff Morris, Bradley Beal me 25 pikë dhe Otto Porter Jr me 20 pikë, u përkujdesën për fitoren historike.

Te Oklahoma super ylli Russell Westbrook shkëlqeu me shifrat magjike triple-double prej 22 pikëve, 15 kërcimeve e 13 asistime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Washingtoni me 16 fitore e 24 humbje gjendet jashtë zonës së Play Offit, derisa Oklahoma me 25 fitore e 14 humbje aktualisht gjendet në pozitën e tretë në Perëndim.

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm…

LAKERS

Realizohet shkëmbimi i vitit

16 June, 2019 @0:38

Skuadra e New Orleans Pelicansit, më në fund e pranoi ofertën e Los Angeles Lakersave, për super yllin Anthony Davis. …

END OF SERIES

Ndërprehet dinastia e GSW, NBA ka kampion të ri dhe historik!

14 June, 2019 @8:41

Toronto Raptors mposhti mbrojtësin e titullit të kampionit të NBAs, Golden State Warriors në ndeshjen e gjashtë të serisë finale…

KEVIN DURANT

Duranti operohet me sukses

12 June, 2019 @23:08

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, e ka operuar me sukses tetivën e akilit. Lajmin e bëri të…

FINAL SERIES: RAPTORS vs WARRIORS

Dramë deri në fund, seria vazhdon, Durant përsëri lëndohet

11 June, 2019 @8:58

Nuk ka fitues në serinë finale të NBA-së ende, derisa Golden State Warriors mori triumf dramatik sot ndaj Toronto Raptorsit…

Të gjitha lajmet nga NBA