Të gjitha lajmet

KINGS - WARRIORS

Rekord në ndeshjen Kings-Warriors

FOTO / nba

Rekord në ndeshjen Kings-Warriors

6 January, 2019 @10:58

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, e mposhti Sacramento Kingsin me rezultat 123-127.

Në këtë ndeshje këto dy skuadra dje e thyen një rekord në NBA së bashku.

Sacramento duke shënuar 20 treshe në mënyrë ekipore dhe Golden State me 21, 41 në total, e thyen rekordin e tresheve të shënuara në një ndeshje në NBA-së.

TABELA AKTUALE

Rekordin e mëhershëm e mbanin skuadrat Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves, që kishin shënuar së bashku 40 treshe.

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm…

LAKERS

Realizohet shkëmbimi i vitit

16 June, 2019 @0:38

Skuadra e New Orleans Pelicansit, më në fund e pranoi ofertën e Los Angeles Lakersave, për super yllin Anthony Davis. …

END OF SERIES

Ndërprehet dinastia e GSW, NBA ka kampion të ri dhe historik!

14 June, 2019 @8:41

Toronto Raptors mposhti mbrojtësin e titullit të kampionit të NBAs, Golden State Warriors në ndeshjen e gjashtë të serisë finale…

KEVIN DURANT

Duranti operohet me sukses

12 June, 2019 @23:08

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, e ka operuar me sukses tetivën e akilit. Lajmin e bëri të…

FINAL SERIES: RAPTORS vs WARRIORS

Dramë deri në fund, seria vazhdon, Durant përsëri lëndohet

11 June, 2019 @8:58

Nuk ka fitues në serinë finale të NBA-së ende, derisa Golden State Warriors mori triumf dramatik sot ndaj Toronto Raptorsit…

Të gjitha lajmet nga NBA