Të gjitha lajmet

RAPTORS - PACERS

Skuadra e parë me 30 fitore

FOTO / nba

Skuadra e parë me 30 fitore

7 January, 2019 @10:41

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 121-105, u bë skuadra e parë sivjet me 30 fitore.

Në këtë ndeshje nuk luajti super ylli Kawhi Leonard për Toronton, derisa u rikthye ylli Kyle Lowry nga lëndimi.

Tetë lojtarë shënuan pikë dyshifrore te Raptors, derisa prej tyre më i dalluari ishte Norman Powell me 23 pikë të shënuara.

Te Indiana më i veçuari ishte kroati Bojan Bogdanovic me 21 pikë e 9 kërcime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 30 e Torontos krahas 12 humbjeve që i kanë dhe gjenden në krye të Konferencës Lindore, derisa Indiana me 26 fitore e 13 humbje gjendet në pozitën e tretë në këtë Konferencë.

GAME 2: WARRIORS - ROCKETS

Udhëtojnë në Teksas me 2-0

1 May, 2019 @10:47

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin edhe në ndeshjen e dytë, kaloi 2-0 në…

GAME 2: BUCKS - CELTICS

Bucks barazon serinë

1 May, 2019 @10:27

Lojtarët e skuadrës së Milwaukee Bucksit, gabimet në ndeshjen e parë nuk i përsëritën në ndeshjen e dytë gjysmëfinale kundër…

GAME 1: WARRIORS - ROCKETS

Kampioni del fitues nga dueli i parë

FOTO/ nba

29 April, 2019 @9:59

Njëri prej dueleve më të mirë të gjysmëfinaleve në NBA, Golden State Warriors - Houston Rockets, përfundoi me fitoren e…

GAME 1: BUCKS - CELTICS

Irving e Horford kujdesen për fitoren e parë

FOTO/ nba

29 April, 2019 @9:41

Boston Celtics, me ndihmën e Kyrie Irvingut dhe Al Horfordit, e fitoi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Konferencës Lindore kundër…

GAME 1: RAPTORS - 76ers

Me rekord personal, vjen fitorja e parë

FOTO/ nba

28 April, 2019 @10:37

Ndeshja e parë gjysmëfinale në Konferencën Lindore, përfundoi me fitoren e Toronto Raptorsit kundër Philadelphia 76ers me rezultat 108-95. Mbrojtja…

Të gjitha lajmet nga NBA