Të gjitha lajmet

BASHKIMI

Me kazakët në Durrës

Me kazakët në Durrës

8 January, 2019 @16:15

Bashkimi nesër do të vazhdojë pjesën e dytë të stinorit të BIBL.

Ekipi nga Prizreni, që është nënkampion aktual i BIBL, do të udhëtojë për në Durrës ku do të takohet me ekipin e ri në këtë ligë, BC Barsy.

TABELA AKTUALE

Bashkimi deri tash në 2018/19 në BIBL ka arritur të shënojë një fitore të vetme karshi katër humbjeve që i ka.

Ndërsa ekipi debutues nga Kazakistani, nga katër ndeshje të zhvilluara ka regjistruar katër humbje.

Ndeshja do të zhvillohet në palestrën Ramazan Njala të Durrësit ndërsa do të fillojë në ora 19:00.

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

BIBL FINAL: BLOKOTEHNA - TEUTA

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

TOPSPORTI/Arkiv

7 April, 2019 @20:44

Pas titullit kampion të fituar me Prishtinën në ligën ballkanike, trajneri maqedonas Marjan Ilievski këtë e ka arritur edhe njëherë.…

BEROE - TEUTA

Historike, në finale në stinorin debutues

6 April, 2019 @22:07

Durrësi është në festë, derisa Teuta në stinorin debutues në BIBL ka arritur finalen e garës. Pas çerekut të…

BLOKOTEHNA - ACADEMIC BULTEX

Mësohet finalisti i parë i BIBL

Foto: balkanleague.net

6 April, 2019 @20:48

Në Final Fourin e ligës ballkanike që po mbahet në Tiranë, është mësuar finalisti i parë i garës. Ekipi…

TEAM OF THE REGULAR SEASON

Më të mirët e BIBL këtë stinor

2 April, 2019 @16:38

Përkundër se Bashkimi pati një sezon për tu harruar në Ligën Ballkanike, lojtari i tyre Jordan Capps është nderuar me…

Të gjitha lajmet nga Balkan League