Të gjitha lajmet

TEUTA - BARSY

Teuta fiton dramën në fund

Teuta fiton dramën në fund

7 January, 2019 @23:07

Skuadra nga Durrësi, Teuta, shënoi fitore në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Barsy Atyrau me rezultat 73-71, në kuadër të Balkan Leagues.

Cj Wilson ishte koshashënuesi më i mirë te Teuta me 17 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Endrit Hysenagolli që luajti me double-double prej 10 pikëve e 11 kërcimeve.

Te Teuta gjithsej pesë lojtarë luajtën me pikë dyshifrore, ndërsa te skuadra kazake më i veçuari ishte Aragad Abramian me 17 pikë të shënuara.

TABELA AKTUALE

Teuta u njoftua me fitore pas tri humbjeve rresht, derisa me 4 fitore e 3 humbje, aktualisht u vendos në pozitën e dytë, kurse Barsu Atyrau në katër ndeshje që i zhvilloi deri më tani nuk arriti ta shijojë fitoren.

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

BIBL FINAL: BLOKOTEHNA - TEUTA

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

TOPSPORTI/Arkiv

7 April, 2019 @20:44

Pas titullit kampion të fituar me Prishtinën në ligën ballkanike, trajneri maqedonas Marjan Ilievski këtë e ka arritur edhe njëherë.…

BEROE - TEUTA

Historike, në finale në stinorin debutues

6 April, 2019 @22:07

Durrësi është në festë, derisa Teuta në stinorin debutues në BIBL ka arritur finalen e garës. Pas çerekut të…

BLOKOTEHNA - ACADEMIC BULTEX

Mësohet finalisti i parë i BIBL

Foto: balkanleague.net

6 April, 2019 @20:48

Në Final Fourin e ligës ballkanike që po mbahet në Tiranë, është mësuar finalisti i parë i garës. Ekipi…

TEAM OF THE REGULAR SEASON

Më të mirët e BIBL këtë stinor

2 April, 2019 @16:38

Përkundër se Bashkimi pati një sezon për tu harruar në Ligën Ballkanike, lojtari i tyre Jordan Capps është nderuar me…

Të gjitha lajmet nga Balkan League