Të gjitha lajmet

ALL STARS

Caktohen 5-shet në ALL STAR

nba.com

Caktohen 5-shet në ALL STAR

18 January, 2013 @2:20

Me datën 17 shkurt, do të shkëlqejnë yjet e NBA-së në Houston në ndeshjen All Star. 

Pesëshet e para të skuadrave, Lindje - Perëndim, u caktuan nga votuesit e mbarë botës.

Kobe Bryant u votua më së shumti me 1,591,437 vota, ku do të luaj për herë të 15-të me radhë në këtë ndeshje. Ai vitin e kaluar, e kaloi legjendën Michael Jordan sa i përket All Star ndeshjeve. 

Ndërsa lista e lojtarëve u formua kështu : 

East (Lindje) : Rajon Rondo , Dwyane Wade, Carmelo Anthony, LeBron James, Kevin Garnett

West ( Perendim) : Chris Paul, Kobe Bryant, Kevin Durant, Blake Griffin, Dwight Howard.

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga