Të gjitha lajmet

PLAYOUT MATCHES

Caktohen terminet për PlayOutin e Ligës së Parë

Caktohen terminet për PlayOutin e Ligës së Parë

24 April, 2019 @21:52

Ekipi që humbi finalen në Ligë të Dytë, Megasport, do të përballet me ekipin e parafundit të Ligës së Parë, Vushtrrinë, në PlayOut - që përcakton ekipin që do të luajë në Ligë të Parë në sezonin 2019/20.

Kështu, dueli i parë i luhet në Sezai Surroi të Prizrenit ku Megasport do të pres Vushtrrinë më 25 prill 2019 me fillim prej orës 19:00.

Ndërsa dueli i dytë luhet në Jeton Tërstena - Tota të Vushtrrisë që zhvillohet të premten më 26 prill në ora 19:15, ka bërë të ditur FBK sot.

Ekipi që arrin rezultat më të mirë nga dy ndeshjet do të jetë pjesë e Ligës së Parë në stinorin 2019/20, ndërsa humbësi i PlayOutit do të jetë pjesë e Ligës së Dytë në sezonin 2019/20.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga