Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA e PARË

Caktohet orari i xhiros së fundit në Ligën e Parë

Caktohet orari i xhiros së fundit në Ligën e Parë


5 April, 2021 @13:17

FBK-ja ka caktuar orarin e xhiros së fundit të stinorit të rregullt në Ligën e Femrave.

Nesër më 06.04 nga ora 13:00 do të luhen ndeshjet Istogu - Prishtina e Re dhe Feronikeli - Lipjani.

TABELA AKTUALE

Më 7 prill Vushtrria e pret Dritën, kurse më 8 prill luhen ndeshjet New Basket - Megasports (16:30) dhe AS Prishtina - Marigona Hill Prishtina (17:00).


PAS FITORES

Lekndreaj: Tash e tutje, vetëm përpara

FBK Superliga

Lekndreaj: Tash e tutje, vetëm përpara

05/04/21 @ 12:48

PAS FITORES DHE SIGURIMIT TË VENDIT TË PARË

Rifati: Nëse dëshirojnë kualifikim në evropian apo botëror, adresën e kanë

FBK Superliga

Rifati: Nëse dëshirojnë kualifikim në evropian apo botëror, adresën e kanë

05/04/21 @ 12:20

PAS HUMBJES, FLET PAVIC

Pavic: Nëse ka pak gjasa, domethënë ka gjasa

FBK Superliga

Pavic: Nëse ka pak gjasa, domethënë ka gjasa

05/04/21 @ 11:53

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVII)

04/04/21 @ 22:27

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Vëllaznimi - Prishtina

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Vëllaznimi - Prishtina

04/04/21 @ 22:00

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Prizreni

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Prizreni

04/04/21 @ 21:55

VËLLAZNIMI - SIGAL PRISHTINA

Rikthim i madh i Prishtinës, skuadra e fundit mësohet në javën e fundit

FBK Superliga

Rikthim i madh i Prishtinës, skuadra e fundit mësohet në javën e fundit

04/04/21 @ 20:33

Ç3: VËLLAZNIMI - SIGAL PRISHTINA

Vëllaznimi shpërthen në çerekun e tretë

FBK Superliga

Vëllaznimi shpërthen në çerekun e tretë

04/04/21 @ 20:21

Ç2: VËLLAZNIMI - SIGAL PRISHTINA

Rivalitet i madh në pjesën e parë, rezultati me vetëm 3 pikë dallim

FBK Superliga

Rivalitet i madh në pjesën e parë, rezultati me vetëm 3 pikë dallim

04/04/21 @ 19:43

Ç1: VËLLAZNIMI - SIGAL PRISHTINA

Epërsia 3 pikëshe e Prishtinës në çerekun e parë

FBK Superliga

Epërsia 3 pikëshe e Prishtinës në çerekun e parë

04/04/21 @ 19:22

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

PLAY OUT

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

29/04/21 @ 18:07

PLAY OUT

Istogu mbahet me Shabanin, s’lejon shkëputjen

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Istogu mbahet me Shabanin, s’lejon shkëputjen

29/04/21 @ 17:39

PLAY OUT

Pesëshet e para: Trepça - Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Trepça - Istogu

29/04/21 @ 16:51

PLAY OUT / TREPÇA - ISTOGU

Skuadra e fundit e Superligës, caktohet sot

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Skuadra e fundit e Superligës, caktohet sot

29/04/21 @ 10:28

LIGA E PARË: PLAY OUT

Borea fiton ndeshjen e parë në Play Out, i afrohet Ligës së Parë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Borea fiton ndeshjen e parë në Play Out, i afrohet Ligës së Parë

28/04/21 @ 16:15


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë