Të gjitha lajmet

CSKA - PANATHINAIKOS

Calathes në sekondën e fundit, për triumf në Moskë

Foto: Panathinaikos/fb

Calathes në sekondën e fundit, për triumf në Moskë

15 March, 2019 @20:10

Kur kishin mbetur edhe 9 sekonda lojë, Will Clyburn i CSKA-së shënoi një gjuajte të lirë nga dy dhe e bëri rezultatin 77-75.

Mirëpo fjalën e fundit në sekondën e fundit e tha Nick Calathes, që shënoi për tre pikë dhe Panathinaikos kapi fitoren e madhe në Moskë 77-78.

Kjo ishte fitorja e 13 e stinorit për Panathinaikosin, ndërsa fitorja në një ambient të vështirë si ajo e CSKA-së, e bën edhe më të rëndësishëm këtë.

TABELA AKTUALE E EUROLEAGUE

Loja e mrekullueshme e Sergio Rodriguezit sonte shkoi huq. Spanjolli shënoi 23 pikë për moskovitët me bilanc 5/8 për tre pikë, ndërsa dha edhe 2 asistime e 2 kërcime në lojë.

Në anën tjetër te Panathinaikos i drejtuar nga Rick Pitino 4 lojtarë shënuan pikë dyshifrore ku Deshaun Thomas dha 12, ndërsa nga 11 shënuan Nick Calathes e James Gist.

CSKA-ja pas kësaj humbjeje rrezikon vendin e dytë të klasifikimit 20-6, ndërsa Panathinaikos ka treguar se nuk ka thënë fjalën e fundit për mundësi kualifikimi në PlayOff të Euroleague.

 

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga