Të gjitha lajmet

EDHE NJË PËRFORCIM

Dayon Griffin te Feronikeli

Dayon Griffin te Feronikeli

24 January, 2020 @21:30

Nuk kanë të ndalur përforcimet te Feronikeli para ndeshjeve të Final 8 të Kupës së Kosovës dhe ndeshjeve të pjesës së dytë të stinorit të Superligës.

Vetëm dy ditë pasi që bën të ditur për ardhjen e qendrës Tavarion Nix, sonte zyrtarizuan edhe përforcimin e radhës në ekip, që është Dayon Griffin, që luan si lojtar në pozitat 1 dhe 2.

Griffin së fundi ka qenë pjesë e ekipit Al Ain në Emiratet e Bashkuara Arabe, është 20 vjeçar dhe 196 centimetra i gjatë.

Feronikeli në fundjavë luan ndaj Pejës në Superligë, ndërsa për Final 8 do të ketë përballë Bashkimin.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga