Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE - ANADOLU EFES

Derbi turk i takon Anadolu Efes

Foto: euroleague.net

Derbi turk i takon Anadolu Efes

12 December, 2019 @22:02

Derbi turk që u zhvillua në Euroligë ndërmjet Fenerbahces dhe Anadolu Efesit, i takoi liderit të cilët si mysafir mposhtën Fenerin me rezultat 73:81.

Skuadra e Efesit e cila po kalon në një formë mjaft të mirë, i mjaftoi epërsia që e krijoi në periudhën e tretë të lojës prej 10 pikëve më shumë, që të fitojë derbin turj në Euroligë.

Me këtë fitore Efesi ia ndërpreu Fenerbahçes serinë më të mirë të këtij stinori, prej tre fitoreve radhazi, duke e kthyer në rrugë të humbjes.

TABELA AKTUALE

Paraqitja mbreslënëse e Krunoslav Simonit, që ishte faktori kryesor tek Efesi dhe luajti me 22 pikë dhe 9 kërcime u tregua vendimtare.

Te vendasit më efikasi ishte Derrick Wiliams me 16 pikë.

Anadolu Efes me këtë fitore vazhdon të jetë lideri i ligës me 11 fitore dhe 2 humbje, derisa Fenerbahce nuk është duke kaluar në formën më të mirë, ka 5 fitore dhe 8 humbje.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga