Të gjitha lajmet

TRANSFERI

Dështon transferi i Albatritit

Dështon transferi i Albatritit

17 January, 2013 @13:10

Aventura e Albatrit Berishës në skuadrën e Sigkos Bashkimit ka zgjatur vetëm një ditë. Basketbollisti prishtinas pasi erdhi në Prizren dhe u stërvit një ditë me Bashkimit, është rikthyer përsëri në skuadrën e 21-shit.

Berisha ka ende kontratë me RTV 21-shin dhe pas mosmarrëveshjes ndërmjet klubeve, 22 vjeçari ka bërë një hap prapa duke u rikthyer te ekipi prishtinas.

Me rikthimin e Berishës, Sigkos Bashkimi ka mbetur ende pa asnjë përforcim, përkundër 6 largimeve, pasi që Albatriti llogaritej të ishte përforcimi i vetëm deri më tani i portokallëve në afatin e janarit.

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

Foto: KFIstogu/fb

19 September, 2019 @20:21

Janë dashur vetëm katër xhiro që në Ligë të Parë të Koosvës, të mos mbetet asnjë ekip pa shijuar humbjen…

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur sot në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë. Vushtrria dhe Drenica shënuan që të dyja…

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19 September, 2019 @17:55

Me një gol të Edon Sadriut në minutën e 84’ të duelit, Ferizaji arriti të shënojë fitore tejet të vlefshme…

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19 September, 2019 @17:54

Pas humbjes nga Drita xhiron e kaluar, Nikli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

E FUNDIT

FSK alarmon, hidrocentralet dëmtojnë qendrat skitare

Fotot: KOK

19 September, 2019 @16:48

Federata Skitare e Kosovës kërkon ndërhyrjen emergjente të shtetit për ndaljen e punimeve të hidrocentraleve nëpër qendrat e skitarisë në…

Të gjitha lajmet nga