Të gjitha lajmet

TREPÇA STATS

DJ Hanes edhe te asistimet në TOP te Trepça

TOPSPORTI / A.P

DJ Hanes edhe te asistimet në TOP te Trepça

7 May, 2020 @19:38

Në stinorin e papërfunduar në Superligë, Trepça së bashku me Feronikelin ishin dy skuadrat me më së paku asistime pas 24 xhirove.

Trepça në mënyrë ekipore i bëri 387 asistime (sikurse Feronikeli), derisa asistuesi më i mirë i skuadrës siht DJ Hanes.

Asnjë lojtarë te skuadra mitrovicase nuk e kaloi cakuan e 100 asistimeve.

Hanes sikurse te koshashënuesit edhe te asistimet ishte në krye të listës. Ai e mbylli stinorin me 85 asistime, derisa pas tij u renditën, EJ Boyce, Valdrin Haxhiu dhe Besnik Azemi me nga 40 asistime secili.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e asistuesve të skuadrës së Trepçës për stinorin 2019/20.TË GJITHË ASISTUESIT E TREPÇËS 2019/20 NË SUPERLIGË:

1.DJ Hanes 85 asistime 24 ndeshje
2.EJ Boyce 40 asistime 15 ndeshje
3.Valdrin Haxhiu 40 asistime 22 ndeshje
4.Besnik Azemi 40 asistime 24 ndeshje
5.Imer Tahiri 39 asistime 16 ndeshje
6.Alante Fenner 33 asistime 8 ndeshje
7.Agon Selmani 29 asistime 22 ndeshje
8.Burim Zekiqi 19 asistime 18 ndeshje
9.Xavier Williams 14 asistime 11 ndeshje
10.Donat Musa 12 asistime 13 ndeshje
11.Malik Irwin 11 asistime 9 ndeshje
12.Shpat Syla 8 asistime 13 ndeshje
13.Altin Maxhuni 5 asistime 12 ndeshje
14.Cedric Council 3 asistime 4 ndeshje
15.Andrew Smith 2 asistime 4 ndeshje
16.Valdrin Maxhuni 2 asistime 1 ndeshje
17.Axel Mpoyo 2 asistime 2 ndeshje
18.Ramadan Zekiqi 1 asistim 3 ndeshje
19.Collin Kennedy 1 asistim 2 ndeshje
20.Rinol Gashi 1 asistim 7 ndeshje
21.Anes Gashi 0 asistime 2 ndeshje
22.Joe Burton 0 asistime 1 ndeshje

KREJT NË MINISTRI

Federatat me kërkesë për lejimin e rifillimit të aktiviteteve

Foto: FBK

6 May, 2020 @16:38

Një numër i madh i krerëve të Federatave të ndryshme sportive dhe Komitetit Olimpik të Kosovës janë takuar me ministren…

TREPÇA STATS

DJ Hanes i vetmi me 500+ pikë në Superligë 2019/20

TOPSPORTI / A.P

5 May, 2020 @23:13

Trepça në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, nuk ishte në pozitën e dëshiruar. Skuadra mitrovicase në 24 ndeshje ka…

PRIZRENI STATS

Zenelaj mbret i trapezit te Prizreni

4 May, 2020 @13:14

Ylli gjigand i Prizrenit, Urim Zenelaj, ishte dukshëm më i miri sa i përket kërcimeve te stinori i papërfunduar 2019/20…

PRIZRENI STATS

Canada në krye të asistuesve më të mirë te Prizreni

4 May, 2020 @2:34

Basketbollisti amerikan i Prizrenit, Malcolm Canada, sikurse në listën e koshashënuesve më të mirë edhe te lista e asistuesve më…

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga