Të gjitha lajmet

MAVS - SUNS

Doncic i jep leksion numrit një të Draftit

Doncic i jep leksion numrit një të Draftit

10 January, 2019 @11:39

Me performancën fenomenale të Luka Doncicit, Dallas Mavericks e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 104-94.

Talenti slloven Doncic shkëlqeu kundër Sunsit me 30 pikë, 6 kërcime e 5 asistime, shifra që për një rookie janë shumë të larta.

Te Phoenixi më i dalluari ishte T.J Warren me 20 pikë, derisa numri një i draftit Deandre Ayton luajti vetëm me 6 pikë e 5 kërcime.

TABELA AKTUALE

Dallasi gjendet në pozitën e parafundit, derisa Phoenixi në pozitën e fundit në Konferencën Perëndimore.

GAME 2: WARRIORS - ROCKETS

Udhëtojnë në Teksas me 2-0

1 May, 2019 @10:47

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin edhe në ndeshjen e dytë, kaloi 2-0 në…

GAME 2: BUCKS - CELTICS

Bucks barazon serinë

1 May, 2019 @10:27

Lojtarët e skuadrës së Milwaukee Bucksit, gabimet në ndeshjen e parë nuk i përsëritën në ndeshjen e dytë gjysmëfinale kundër…

GAME 1: WARRIORS - ROCKETS

Kampioni del fitues nga dueli i parë

FOTO/ nba

29 April, 2019 @9:59

Njëri prej dueleve më të mirë të gjysmëfinaleve në NBA, Golden State Warriors - Houston Rockets, përfundoi me fitoren e…

GAME 1: BUCKS - CELTICS

Irving e Horford kujdesen për fitoren e parë

FOTO/ nba

29 April, 2019 @9:41

Boston Celtics, me ndihmën e Kyrie Irvingut dhe Al Horfordit, e fitoi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Konferencës Lindore kundër…

GAME 1: RAPTORS - 76ers

Me rekord personal, vjen fitorja e parë

FOTO/ nba

28 April, 2019 @10:37

Ndeshja e parë gjysmëfinale në Konferencën Lindore, përfundoi me fitoren e Toronto Raptorsit kundër Philadelphia 76ers me rezultat 108-95. Mbrojtja…

Të gjitha lajmet nga NBA