Të gjitha lajmet

MAVS - SPURS

Doncic rikthehet me fitore

Doncic rikthehet me fitore

27 December, 2019 @10:44

Pas një pushimi të shkurtër për shkak të lëndimit, super talenti Luka Doncic, është rikthyer në parket me fitore.

Dallas Mavericks në derbin e Teksasit, e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 102-98.

Doncic, që mungoi 4 ndeshje për Dallasin, ishte shumë afër shifrave triple-double. Ai luajti me 24 pikë, 10 kërcime e 8 asistime.

Te San Antonio u dallua DeMar DeRozan me 21 pikë e 5 kërcime.

Kjo ishte fitorja e 20 e Mavsave krahas 10 humbjeve që i kanë dhe ndodhen në pozitën e pestë në Konferencën Perëndimore, kurse San Antonio Spurs ka bilanc prej 12 fitoreve e 18 humbjeve.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA