Të gjitha lajmet

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 April, 2018 @12:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores së Levskit ndaj Bashkimit, që bëri ekipin bullgar kampion të kësaj lige për stinorin 2017/18, Eurobasket ka përzgjedhur më të mirët e stinorit në BIBL.

Në ekipin më të mirë të BIBL për stinorin 2017/18 janë përfshirë edhe dy basketbollistët e huaj të Bashkimit, Aaron Moss dhe Vincent Zollo, që janë dalluar me performancat e tyre në këtë garë, prej se u bën pjesë e ekipit prizrenas.

Njejtë, në çmimet individuale për stinor, Aaron Moss është përzgjedhur lojtar i vitit në BIBL, organizatori më i mirë dhe importi më i mirë i vitit, derisa çmimet tjera kanë shkuar te lojtarët e Blokotehnas e trajneri është përzgjedhur nga fituesi, Konstantin Papazov i Levskit.

Në tabelën e mëposhtme, shihni çmimet individuale dhe ekipet më të mira sipas Eurobasketit.ÇMIMET NGA EUROBASKET:

Ekipi më i mirë i stinorit: Aaron MOSS (Bashkimi), Stanimir MARINOV (Levski), Vincent ZOLLO (Bashkimi), Danilo MIJATOVIC (Blokotehna) dhe Anton KAZARNOVSKI (Blokotehna)
Ekipi i dytë i stinorit: Marjan MLADENOVIC (Blokotehna), Martin DURCHEV (Akademik), Dwyane BENJAMIN (Bloktehna), Travis TAYLOR (Rilski) dhe Endrit HYSENAGOLLI (Tirana).
Çmimet individuale: MVP i finaleve: Bozhidar AVRAMOV (Levski)
Lojtari i vitit: Aaron MOSS (Bashkimi)
Organizatori i vitit: Aaron MOSS (Bashkimi)
Aloja i vitit: Danilo MIJATOVIC (Blokotehna)
Qendra e vitit: Anton KAZARNOVSKI (Blokotehna)
Lojtari më i mirë evropian: Danilo MIJATOVIC (Blokotehna)
Importi më i mirë: Aaron MOSS (Bashkimi)
Trajneri më i mirë: Konstantin PAPAZOV (Levski).

PLAYOFF - NDESHJET E DYTA

Terminet e ndeshjeve të dyta të PlayOffit

17 April, 2018 @12:26

Të mërkurën dhe të enjten do të zhvillohen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të play-off-it të Ligës së Dytë të Meshkujve. …

GAME 2: WARRIORS - SPURS

Warriorsat udhëtojnë në Teksas me 2 epërsi

Foto: nba.com

17 April, 2018 @10:28

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, arriti ta mposht San Antonio Spursin edhe në ndeshjen e dytë me rezultat…

GAME 2: PHILY- HEAT

Wade-Dragic barazojnë serinë

Foto: nba.com

17 April, 2018 @10:23

Një fitore e rëndësishme erdhi nga Miami Heat sot pasi që mposhti Philadelphia 76ersin me rezultat 113-103 si mysafir. Ylli…

KALAJA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vëllaznimi mbeti jashtë Play-Offit

16 April, 2018 @12:32

Duke u mposhtur nga Kalaja me rezultat 60-58, vashat e Vëllaznimit nuk arritën të kualifikohen në Play Off. TABELA…

SFERA (F) - KASTRIOTI (F)

Sfera fiton Kastriotin me rezultat zyrtar

16 April, 2018 @12:25

Fitorja e dytë e stinorit për vashat e Sferës, erdhi me rezultat zyrtar 20-0, ngase skuadra e Kastriotit nuk ka…

DRITA (F) - BASHKIMI (F)

Kalohet lehtë edhe Drita

16 April, 2018 @12:12

Vashat Bashkimit e përfunduan stinorin e rregullt me fitore duke e mposhtur Dritën me rezultat 79-37. Si zakonisht më të…

GAME 1: ROCKETS - T'WOLVES

Fitore e ngushtë e raketave

16 April, 2018 @10:08

Houston Rockets në ndeshjen e parë të serisë së Play Offit, kundër Minnesota Timberwolvesit, arriti ta mposht kundërshtarin me rezultat…

GAME 1: OKC-JAZZ

OKC s’gabon në shtëpi

16 April, 2018 @9:55

Oklahoma City Thunder, arriti ta mposht Utah Jazzin, në ndeshjen e parë të Play Offit, me rezultat 116-108, në Chesapeake…

GAME 1: CAVS - PACERS

Nënkampioni nis me humbje

16 April, 2018 @9:37

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, duke u mposhtur nga Indiana Pacers me rezultat 98-80, nuk startoi mirë fazën e Play…

PAS 3 STINORËVE NË SUPERLIGË

Kerasani bie nga elita

16 April, 2018 @0:01

Pas tre stinorëve të kaluara, Kerasan Prishtina, që nga stinori i ardhshëm nuk do të jetë më pjesë e elitës…

BLOKOTEHNA - TEUTA

Teuta mposhtet thellë

Foto: KB Teuta/fb

6 February, 2019 @20:32

Skuadra e Teutës është mposhtur thellë në përballjen e sontme të BIBL nga ekipi maqedon Blokotehna. Durrësakat nuk kanë…

KOZUV - BASHKIMI

Humbja e 6 me radhë në BIBL

5 February, 2019 @19:19

Humbja e gjashtë rresht e Bashkimit në Ligën Ballkanike erdhi kundër Kozuvit, ndaj të cilit u mposht me rezultat

KOZUV - BASHKIMI

Ç3: Kozuv afër fitores!

5 February, 2019 @18:41

Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 72-60 në favor të Kozuvit. Igor Kesar aktualisht është koshashënuesi më i mirë te…

KOZUV - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Kozuv Bashkimi

5 February, 2019 @18:06

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 51-32 në favor të…

KOZUV - BASHKIMI

Ç1: +3 për Kozuvin

5 February, 2019 @17:54

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi, në kuadë të Ligës Ballkanike. Rezultati shënon 23-20 në favor…

Të gjitha lajmet nga Balkan League