Të gjitha lajmet

RAHOVECI - LIPJANI

E para në shtëpinë e re!

Foto: Topsporti

E para në shtëpinë e re!

14 March, 2019 @20:37

Në ndeshjen e parë në palestrën e re në kuadër të ligës, skuadra e Rahovecit ka shënuar fitore bindëse ndaj skuadrës së Lipjanit, fitore kjo që është e para për Rahovecin (në kuadër të ligës) në palestrën fantastike që më në fund është kompletuar.

Skuadra e Rahovecit takimin e dominoi që nga fillimi dhe dilemë për fituesin nuk kishte në asnjë moment, derisa rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 99-77 (31-14, 27-23, 23-22, 18-18).

TABELA AKTUALE

Më të dalluarit te ‘vreshtarët’ sonte ishin Deshon Minnis me 22 pikë, 2 kërcime e 8 asistime dhe Fredrik Richardson me 17 pikë, 20 kërcime e 3 asistime, kurse te skuadra e Lipjanit u veçua Michael Mitchel me 25 pikë, 9 kërcime e 2 asistime. Përveç tij, pikë dyshifrore të lipjanasit shënuan edhe Musab Mala (16), Arian Mehmeti (12) e James Johnson (12)

Kjo fitore bën që bilanci i Rahovecit pas 21 xhirove të jetë 13-8, ndërkohë që Lipjani momentalisht është i parafundit në klasifikim.

Xhiron e ardhshme Rahoveci e pret Borean, derisa Lipjani do të jetë mysafir i Prizrenit.

FERONIKELI STATS

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

15 May, 2020 @18:52

Darius Huggins dhe Brandon Scott ishin të vetmit te Feronikeli në stinorin e papërfunduar që e kaluan cakun e 100…

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale. Sikurse te…

FERONIKELI STATS

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

14 May, 2020 @17:17

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sivjet për herë të parë në historinë e klubit ishte pjesë e Superligës. Në stinorin e…

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga