Të gjitha lajmet

RAHOVECI - LIPJANI

E para në shtëpinë e re!

Foto: Topsporti

E para në shtëpinë e re!

14 March, 2019 @20:37

Rahoveci
Lipjani
Rahoveci 99 : 77 Lipjani
Deshon MINNIS 22 pikë Michael MITCHEL 25 pikë

Palestra "Mizahir Isma", Rahovec

Në ndeshjen e parë në palestrën e re në kuadër të ligës, skuadra e Rahovecit ka shënuar fitore bindëse ndaj skuadrës së Lipjanit, fitore kjo që është e para për Rahovecin (në kuadër të ligës) në palestrën fantastike që më në fund është kompletuar.

Skuadra e Rahovecit takimin e dominoi që nga fillimi dhe dilemë për fituesin nuk kishte në asnjë moment, derisa rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 99-77 (31-14, 27-23, 23-22, 18-18).

TABELA AKTUALE

Më të dalluarit te ‘vreshtarët’ sonte ishin Deshon Minnis me 22 pikë, 2 kërcime e 8 asistime dhe Fredrik Richardson me 17 pikë, 20 kërcime e 3 asistime, kurse te skuadra e Lipjanit u veçua Michael Mitchel me 25 pikë, 9 kërcime e 2 asistime. Përveç tij, pikë dyshifrore të lipjanasit shënuan edhe Musab Mala (16), Arian Mehmeti (12) e James Johnson (12)

Kjo fitore bën që bilanci i Rahovecit pas 21 xhirove të jetë 13-8, ndërkohë që Lipjani momentalisht është i parafundit në klasifikim.

Xhiron e ardhshme Rahoveci e pret Borean, derisa Lipjani do të jetë mysafir i Prizrenit.

RAHOVECI - LIPJANI

Rahoveci vs. Lipjani, përfundon pjesa e parë

14 March, 2019 @19:49

Pas 20 minutave lojë një palestrën e re, skuadra vendase e Rahovecit ka krijuar epërsi të konsiderueshme ndaj mysafirëve nga…

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi vs. Trepça, rezultati i pjesës së parë

TOPSPORTI / ARKIV

14 March, 2019 @19:46

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Trepçës shënon 47-36. Skuadra prizrenase ishte më e mirë në…

REFEREE

4 gjyqtarë të Kosovës në FIBA

14 March, 2019 @14:18

Xhelal Mumini, Daut Mehmeti, Dardan Maxhuni dhe Elion Obërtinca janë gjyqtarët kosovarë të cilët së bashku me komisionerin, Faton Kurshumlija,…

NË SUHAREKË

Ylli me qendër të re para duelit me Bashkimin

14 March, 2019 @11:38

Basketbollisti me nënshtetësi kongoleze dhe amerikane, Bambale Osby, është lojtari më i ri i Yllit të Suharekës. Pas njoftimit…

NË MITROVICË

Reynolds regjistrohet si lojtar i ri i Trepçës

14 March, 2019 @11:30

Basketbollisti amerikan Zach Reynolds është lojtari i radhës që këtë stinor do të vesh fanellën e Trepçës nga Mitrovica. …

PRISHTINA (F) - PENZA (F)

Prishtina i hakmerret Penzës

14 March, 2019 @9:22

Vashat e Prishtinës në ndeshjen e parë kundër Penzës kishin pësuar me rezultat 67-58, derisa në xhiron e XIV, arritën…

VARESE - PRISHTINA

Përfundon aventura historike e Prishtinës

13 March, 2019 @22:07

Stinori historik në arenën ndërkombëtare për Prishtinën, ka pëfunduar. Prishtina u mposht nga Varese me rezultat 100-84 në ndeshjen…

VARESE - PRISHTINA

Ç3: Afër eliminimit!

13 March, 2019 @21:46

Pas 3 çerekëve, rezultati shënon 77-59 në favor të Vareses. Dardan Berisha me 19 pikë është lojtari më efikas te…

YLLI

Osby arrin

Foto: Ylli/fb

14 March, 2019 @22:24

Basketbollisti i deritashëm i Ligës Pro B në Francë, Bambale Osby ka arritur në Suharekë dhe pritet që prej nesër…

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi s’lejon befasi në “Sezai Surroi”

Foto: Topsporti / A.P

14 March, 2019 @20:45

Në ndeshjen e zhvilluar mes dy rivalëve të vjetër të basketbollit kosovar, Bashkimit e Trepçës, fituese doli skuadra prizrenase. Kampioni…

RAHOVECI - LIPJANI

Rahoveci vs. Lipjani, përfundon pjesa e parë

14 March, 2019 @19:49

Pas 20 minutave lojë një palestrën e re, skuadra vendase e Rahovecit ka krijuar epërsi të konsiderueshme ndaj mysafirëve nga…

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi vs. Trepça, rezultati i pjesës së parë

TOPSPORTI / ARKIV

14 March, 2019 @19:46

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Trepçës shënon 47-36. Skuadra prizrenase ishte më e mirë në…

REFEREE

4 gjyqtarë të Kosovës në FIBA

14 March, 2019 @14:18

Xhelal Mumini, Daut Mehmeti, Dardan Maxhuni dhe Elion Obërtinca janë gjyqtarët kosovarë të cilët së bashku me komisionerin, Faton Kurshumlija,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga